Windows Phone konečně vítají (starou) hru Angry Birds Seasons (oživeno)

0

Oživeno:

Ve Windows Phone Store se nakonec objevila také verze pro telefony se staršími Windows Phone 7.5. Je k dipozici jako samostatná, oddělená položka, na rozdíl od dílů Space nebo Star Wars.

Původné zpráva:

Od uvedení platformy Windows Phone platí, že se potýká s nedostatkem (kvalitních) aplikací. Ačkoli již pro starší sedmou řadu operačního systému vznikly desítky tisíc aplikací, velká část z nich je spamové povahy. Nekvalitní a duplicitní kousky zaplavily digitální obchod, čímž výrazně degradovaly jeho úroveň. Microsoft se sice chlubí, jak aplikací přibývá, najít ty dobré ale není v záplavě nežádoucího obsahu nejsnazší. Zejména v případě her platí, že na platformě z Redmondu nejslavnější značky chybí.

Tip: Windows Phone 8: první mobilní systém s dětským koutkem

Oblíbené aplikace z jiných platforem často svůj ekvivalent pro Windows Phone mají, zato v případě her panuje jiná situace. Jednu z mála výjimek tvořil úplně první díl Angry Birds pro Windows Phone 7. Až po vydání Windows Phone 8 ovšem byly pro dlaždicové prostředí uvedeny novější díly, konkrétně SpaceStar Wars. Jestli máte naštvané ptáky najeté, víte, že v rámci série si hráči zapařili ještě jiné tituly, a sice Seasons a Rio. Právě první jmenovaný se konečně dostává do Windows Phone Store. Stejně jako ostatní díly vás vyjde na 0,99 dolaru, což je opravdu pěkná cena.

Zajímavé ale je, jaké verze hranatého operačního systému hra podporuje. Angry Birds Seasons totiž vychází pouze pro Windows Phone 8. Na podzim vydané díly Space a Star Wars ještě běžely také ve Windows Phone 7. Je vidět, že příslib dobré podpory do budoucna nebyl dodržen a majitelé telefonů s tímto systémem se konečně mohou cítit uražení, pokud se do tohoto stavu nedostali dříve. I relativně nové telefony (Nokia Lumia 900) mají zkrátka smůlu. Zařízení s mobilními Sedmičkami se přitom stále prodávají a pro Microsoft momentálně představují vstupní produkty pro uživatele, kteří nechtějí za telefon vyhodit moc peněz.

 

Levné telefony s mobilními Osmičkami teprve přijdou, do té doby budou jako základ sloužit Windows Phone 7, pro něž nedávno konečně vyšla aktualizace na verzi 7.8. Pro vývojáře aplikací se starší platforma navzdory tomu stává nezajímavou, neboť o Osmičky je zájem větší.

Pokud jste vlastnili smartphone s jiným operačním systémem, pak pro vás Seasons tak jako tak nebudou představovat žádnou velkou výhru. Přes dva roky stará hra nadchne jedině úplné nováčky ve světě dotekových zařízení, kteří zvolili dlaždice. Windows Phone ale nutně potřebují, aby pro ně vycházely hry nové. Za svých 99 centů obdržíte 300 úrovní s tím, že se časem zřejmě dočkáte bezplatně dalších. Poměr ceny a zábavy je v tomto případě vynikající.

Angry Birds Seasons pro Windows Phone 8
Angry Birds Seasons pro Windows Phone 8 | Foto: Windows Phone Blog

Zdroj: Windows Phone Blog

Ohodnoťte tento článek!