Windows Phone raketově roste, konkurenti ale stále mají obrovský náskok

0

Analytická společnost Canalys před pár dny zveřejnila výsledky, které snad znamenají lepší budoucnost pro všechny, kdo vsadili na operační systém Windows Phone. Přístrojů s touto platformou se za druhé čtvrtletí prodalo o 277 % více než ve stejném období v roce 2011. V absolutních číslech to znamená, že se prodeje vyšplhaly na 5,1 milionů prodaných mobilů oproti předchozím 1,3 milionům. Bezesporu se jedná o pozitivní zprávu, důvod k větším oslavám je ale pořád hodně daleko. Windows Phone si pro sebe zatím zabral jen 3,2 % celkového tržního podílu a to je pořád hodně malé číslo.

Hlavní konkurenti jsou na tom stále o pořádný kus lépe. Android drží 68 % trhu a jen za druhé čtvrtletí se prodalo 108 milionů nových mobilů! iOS pohodlně drží druhé místo s 16% podílem. Windows Phone sice posiluje mnohem rychleji, ale na celkový počet prodaných zařízení zatím hodně ztrácí.

Dva největší hráči jsou tak stále hodně před systémem od Microsoftu. Jsou tu ale další soupeři, kterým se zdaleka tolik nedaří a Windows Phone by je už docela brzo mohl přeskočit. Smartphonům Blackberry se nedaří a tržní podíl klesl už na 5,4 %. Ještě mnohem hůře je na tom pomalu dosluhující Symbian. Ten už má jen 4,1 %, což je čtyřikrát méně než ještě před rokem. Celkově se za druhé čtvrtletí letošního roku prodalo 158 milionů nových smartphonů a trh stále roste.

Zdroj: eweek.com

Ohodnoťte tento článek!