Microsoft o „aktualizaci útěchy“ pro majitele zařízení s Windows RT prozatím mlčel. Nedávno prolomil mlčení kusou informací o tom, že produkt uvidíme někdy během září a bude se oficiálně nazývat Windows RT 8.1 Update 3. Aspoň trochu světla na tajemnou aktualizaci vrhl zdroj redaktora webu WinBeta.

Jednou z funkcí, kterou uživatelé obdrží, bude nová nabídka Start. Nejedná se prý avšak o nabídku z Windows 10 RTM. Místo toho půjde o starší podobu, jež se objevila v sestaveních Windows 10 Technical Preview loni na podzim. Důvodem je prostý fakt, že nabídka ve finální verzi Desítek používá nová API. Nelze ji proto rozběhnout ve starší verzi systému.

 

Nová API tedy Microsoft do Windows RT očividně naroubovat neplánuje. Proto se v systému objeví starší podoba, která je z technického hlediska s operačním systémem kompatibilní. Pro někoho bude staronová nabídka možná lepší než ta, kterou dostaneme ve Windows 10 RTM. Jiní se mohou ptát, jestli jejich zařízení s procesorem architektury ARM vůbec nový Start potřebuje.

Desktopové aplikace ve Windows RT nerozběhnete, lze tak předpokládat, že máte většinou tablet, resp. zařízení, jež využíváte primárně jako tablet. Tam ale nejlépe poslouží stávající Úvodní obrazovka. Moderní aplikace v oknech Microsoft pro Windows RT neplánuje, podobně se nedočkáme funkce Continuum a nepřekvapivě nedorazí ani nová verze platformy pro aplikace, tvrdí WinBeta.

Osud Windows RT tak stále více připomíná Windows Phone 7.5, která byla povýšena na verzi 7.8 a hlavní novinkou byla nová podoba hlavní obrazovky s dlaždicemi. Je pravděpodobné, že nabídka Start nebude jednou z hlavních novinek, ale jedinou.

Klasické počítače opět přivítají nabídku Start
Nabídka Start z podzimu. Tak by snad měla vypadat ve Windows RT 8.1 Update 3

Zdroj: WinBeta

Ohodnoťte tento článek!