Windows s Bingem lehounce zdraží a nebudou se objevovat na strojích nad 15″

0

Microsoft zlevnil licenci Windows, až ji výrobcům v některých případech začal rozdávat zadarmo. To všechno proto, aby vrazil klín do kategorie malých levných zařízení, kde cena hraje prim a prodá se jich spousta. Od té doby jsme debatovali, jak Microsoft nahradí příjem z prodeje licencí. Vždyť Windows 10 bude rozdávat jako upgrade zdarma.

Nejspíš na to zareaguje pro změnu zdražením. Než se začnete lekat, vyjasníme si situaci. The Register píše, že ani ne po roce Microsoft končí s edicí Windows with Bing. Proč? Myslí si, že přehnal hodnocení hrozby ze strany chromebooků. Není tudíž potřeba tolik tlačit na cenu. Výsledkem je omezení nasazení levných Windows na noteboocích s obrazovkou do 14 palců.

 

Na větší počítače výrobci slevu nedostanou. Podle firmy Context bylo 15″ zařízení s Bingem dokonce 80 % – aspoň v Británii. Zbytek zařízení edici dostane, jen za lehce zvýšenou cenu. Jedná se o stroje mezi 9 a 14″ – do 9″ je operační systém zdarma a nevíme nic o tom, že by se to mělo změnit.

Čili Microsoft nejspíš nezavedl omezení, protože přecenil nástup chromebooků, ale prostě jen nemá potřebu rozdávat Windows zadarmo na velkých a dražších noteboocích. Což kupodivu dává smysl. Microsoft měl v plánu zlevnit menší kousky a tam se prakticky nic nezmění. Výši zdražení neznáme, ale neměla by být dramatická, spíše symbolická.

Analytik z Canalysu předpokládá, že Windows with Bing nebudou chybět ani distributorům, a to právě kvůli deformaci cen. The Register situaci zbytečně dramatizuje, vždyť Windows with Bing opravdu nekončí a dopady na spotřebitele budou minimální.

Zdroj: The Register via Microsoft News

Ohodnoťte tento článek!