Windows Store bude brzy přijímat aplikace také od českých vývojářů

0

Pokud budou Windows 8 Release Preview pro Čechy znamenat něco víc, pak zejména z toho důvodu, že od vydání poslední veřejné ukázkové verze Osmiček se nám otevře obchod Windows Store. Navštěvovat ho a instalovat z něj aplikace můžeme již v tuto chvíli, jenže je momentálně zapovězený našim vývojářům. Když vyšla Windows 8 Consumer Preview, poprvé se roztáhla opona zakrývající katalog aplikací. Z obsahového hlediska nicméně mohli přispět pouze vývojáři ze Spojených států, Indie, Japonska, Německa a Francie.

Přejděme nejprve k tomu, co je důležité především pro Českou republiku. V další zkušební fázi bude záběr Windows Store o pořádný kus rozšířen. Microsoft bude po příchodu Windows 8 Release Preview do svého obchodu přijímat aplikace z celkem 38 zemí, což znamená nárůst o 33 států. Čeští vývojáři se tak ve druhé vlně zařadí po bok Velké Británie nebo Kanady, konečně budou moci prorazit se svými aplikacemi.

 

Druhou novinkou bude navýšení počtu specifických katalogů. Ano, některé země mají svůj vlastní katalog. Zde půjde opět o navýšení z původních pěti trhů, a to konkrétně na 26 zemí. Pokud stát nespadá do kategorie podporovaných zemí, vidí uživatelé katalog určený pro zbytek světa. To je mj. současný stav v České republice a mnoha dalších zemích. Microsoft prozradil, že od vydání Consumer Preview zaznamenal miliony stažených aplikací. Stáhli je uživatelé z více než 200 zemí. Přijímat můžete skutečně všude, avšak rozdávat své aplikace zatím jen tak někdo nesmí.

Zvětší se také jazykové pokrytí, které je již v současnosti velmi slušné. Podporováno je naštěstí dost jazyků, přičemž Microsoft přidá dalších sedm. V následující fázi bude tedy možné do Windows Store dodat aplikaci v jednom ze 109 jazyků. Ale pozor, proces certifikace aplikace vyžaduje jeden ze dvanácti jazyků. K těm čeština (zatím) nepatří, takže kromě ní budou muset čeští vývojáři do svého dílka přidat další lokalizaci, například angličtinu. Do vydání ostrých Windows 8 čekejme ještě další zlepšení statistik.

Zdroj: Windows Store for developers

Ohodnoťte tento článek!