Windows Store opustil YouTube. Byl to jen web zabalený jako aplikace

0

Malé upozornění pro ty, kdo ještě používají dlaždicové smartphony. Microsoft se odhodlal k odstranění aplikace nazvané YouTube z Windows Storu. Proč to nevadí? Patrně si vzpomenete na šarvátku mezi Microsoftem a Googlem. V poněkud vyhroceném období dal Google výrazně najevo, že konkurenční platformu nepodpoří, přičemž vlastní aplikace pro dlaždice nepřipravil, alternativám třetích stran ale život znepříjemňoval.

Windows Store opustil YouTube
Windows Store opustil YouTube

Microsoft se rozhodl sám vyrobit povedeného klienta pro sledování videí, jenže Google jej v reakci několikrát znefunkčnil. Nakonec to Redmondští vzdali a klienta stáhli. Od té doby byla aplikace nazvaná YouTube zase tím, čím byla dříve, tedy pouhým webem v kontejneru, který se sice choval jako samostatná aplikace, ale nenabízel nativní zážitek. Zabalený web patrně nikomu chybět nebude.

Kdo chce, můžete se obrátit na klienty třetích stran, pár jich ve Storu najdete. Dnes nám spor mezi Googlem a Microsoftem připadá již velmi vzdálený. Kdybyste si chtěli připomenout historii, otevřete tyto články:

via MSPoweruser

Windows Store opustil YouTube. Byl to jen web zabalený jako aplikace

Ohodnoťte tento článek!