Windows Store byl nenápadně přejmenován na Microsoft Store. Možná nabídne Surfacy

Kolem digitálního obchodu provozovaného Microsoftem se aktuálně odehrávají především dvě události.

0
Microsoft Store
Microsoft Store

Je to drobnost, ale pro pořádek ji zmíním. V září jsem spekuloval nad možností, že se Windows Store promění na Microsoft Store. Jedná se samozřejmě jen o formální změnu identity, jako obsahový katalog (primárně pro aplikace) funguje Store stejně jako dříve. Během září se mi na počítači připojeném k aktualizačnímu kanálu Release Preview stáhla nová verze aplikace.

Blýskala se novým jménem i logem. Šlo zjevně o omezený test, Microsoft si však nemyslí, že by se měl zastavit. Hodlá naopak změnu identity provést a dotáhnout do zdárného konce. Windows Store se před pár dny proměnil na Microsoft Store na jiném mém počítači, který není připojený k žádnému z testovacích okruhů programu Windows Insider.

Změnu identity Storu mi potvrdil také kolega Lukáš Václavík. Kontroloval jsem teď Lumii 830, na které běží Anniversary Update. I na ní se již v aktivní dlaždici vyjímá nákupní taška s logem Microsoftu. Myslím, že můžeme bezpečně říct, že Windows Store je mrtev, ačkoli jsem si zatím žádného oficiálního oznámení nevšiml. Jak jsem ovšem uvedl, jedná se jen o změnu formálního charakteru.

V této souvislosti musím zmínit, že se možná dočkáme rozšíření nabídky Storu. Tedy, spíše se dočkají v USA a v jiných větších zemích, my v Česku nemůžeme v Microsoft Storu nakupovat ani filmy. Chodící kočka si všimla nové sekce, která ještě není zveřejněná, věnuje se však zařízením rodiny Surface. Lze očekávat, že bude tato sekce zpřístupněna jen v zemích, kde se Surface oficiálně prodává. Česko k nim nepatří.

Ohodnoťte tento článek!