Windows Store přijde o mobilní edici Evernotu, ale přivítá grafický nástroj Paint.NET

Dvojí oznámení týkající se Windows Storu.

0
Pain.net
Pain.net

Za každou dobrou zprávu ohledně obsahu ve Windows Storu jsme rádi, takže si nemůžeme nechat pro sebe, že se do Storu chystá povedená aplikace. Jde o bitmapový grafický editor Paint.NET. samozřejmě ale nepůjde o kompletní předělávku aplikace, nýbrž o konverzi stávajícího desktopového nástroje. Jak si upozornili na Windows Central, Rick Brewster, hlavní vývojář, na fóru uvedl, že nejdříve dokončí Paint.NET 4.0.17. Pak se bude zabývat tím, jak nástroj do Storu dostat.

Během včerejšího dne jsme se ale dočkali také smutného, byť nikterak překvapivého oznámení. Jak zaznamenali na webu MSPoweruser, Evernote přestává podporovat dvě okrajové platformy. Jednou je BlackBerry, druhou pak Windows Phone. Z Windows Storu tak zmizí aplikace, která byla dlouhodobě neudržovaná. Mobilní edice Windows je dnes mrtvá, totéž platí pro druhou zmíněnou platformu. Aplikace používat můžete, nové instalace ale již nebudou umožněny.

Aplikace pro BlackBerry a Windows Phone budou dostupné do 29. června. Není to ale úplný konec Evernotu ve Windows Storu. Od loňska je v něm k dispozici desktopový klient pro poznámkovou službu. Ten ovšem nelze používat na mobilech a není přizpůsobený dotekovému ovládání.

Ohodnoťte tento článek!