Windows Store stojí před hranicí 40 000 aplikací. Leden byl na novinky chudý

0

Po dalších skoro třiceti dnech se podíváme na to, jaký vývoj zaznamenal digitální katalog aplikací od Microsoftu. Windows Store neposiluje tak, jak by si Redmondští představovali. Naopak, aplikace přibývají v menších počtech než dříve. Na konci loňského roku bylo napočítáno celkem přes 35 000 kusů. Z nich bylo v České republice dostupných asi 20 000. O měsíc později hlásí Windows Store takřka 40 000 aplikací. A to rozhodně není nárůst, jaký byste za další měsíc provozu očekávali. Majitelů Windows 8/RT mezitím přibývá poněkud silnějším tempem.

Předchozí měření: Další milník byl překonán: Windows Store obsahuje přes 35 tisíc aplikací

Windows Store obsahuje skoro 40 000 aplikací
Windows Store obsahuje skoro 40 000 aplikací | Zdroj: MetroStore Scanner

Jen v prosinci do katalogu dorazilo skoro 10 000 novinek. Co zavinilo snížení počtů nových kousků, nevíme přesně. Možná se Microsoftu podařilo snížit příjem nekvalitních a duplicitních aplikací, protože ty tvořily podstatnou část obchodu, o níž ovšem nikdo nestojí. Nejvýraznější nárůst byl zaznamenán dne 3. ledna, kdy se ve Windows Store objevilo 546 novinek a 338 aktualizovaných programů. Buď jak buď, hranice 40 000 aplikací bude v nejbližších dnech pokořena. Vývoj můžete sledovat na webu MetroStore Scanner.

 

Ani v Česku jsme proto nezaznamenali zrovna obdivuhodný nárůst. Za poslední měsíc, resp. za poslední měření, se počet aplikací zvedl z 20 087 na 23 070. Opět se nejvíce rozrostla sekce s hrami. Uvidíme, jak se bude poněkud rozpačitý rozjezd platformy vyvíjet dále.

 Stav českého Windows Store

Zdroj: MetroStore Scanner via Neowin

Windows Store stojí před hranicí 40 000 aplikací. Leden byl na novinky chudý

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Tesla K20X, která byla právě uvedena, má téměř stejný teoretický výkon jako tenhle dvoučipový nesmysl. Přitom je to ale jen jediný čip. A to nejlepší je spotřeba. Konkrétní čísla jsou jasná:

  • K20X DP 1.31 TFLOPS / S10000 DP 1.48 TFLOPS
  • K20X SP 3.95 TFLOPS / S10000 SP 5.91 TFLOPS / K10 SP 4.5 TFLOPS
  • K20X TDP 235W / S10000 TDP 375W

  Podtrženo sečteno, jednočipová K20X má jen o 10% menší výkon, ale zároveň o 40% menší spotřebu, než dvoučipová S10000. A to ještě k tomu mluvíme jen o teoretickém výkonu. Rozdíl reálného výkonu bude, s přihlédnutím k rozdílu v efektivitě desktopových Fermi a GCN, nejpíš ještě více ve prospěch Tesly (Tesla by mohla být i výkonnější). Pokud chce někdo SP výpočty, udělá lépe s K10 nebo s nějakou alternativou od AMD. Takže celkem nechápu, co je na téhle kartě tak zajímavého. Dle mého ji vydali v AMD čistě k tomu, aby měli alespoň teoretického konkurenta proti Nvidii.

 2. Osem optimalizace softwaru u AMD je tragedie a tak stimhle narustem nelze počítať. Jak jsem si jist, nikdy jste s takovym hardwarem nepracoval a tak tu vypoustite totalni kraviny. Tepelni namahani komponent je u techto počítaču obzvlášť dulezite, stejne jak spotreba. S Desktopem se to porovnať nedá, tak jak porovnávať Malého Keplera s Veľkým pri GPGPU je totalni nesmysl, jelikoz starší nVidie ma oriznute vsechni funkce potrebné k dane práci, coz je dle me jediné dobre vzhledem na smer produktu.

 3. Provozni vlastnosti Radeonu 7970 a GTX 680 jsou stejne pouze v testech Webu jako je DD. Z osobní skusenosti vim že je na tom zminena nVidie mnohem lip, dokonce i GTX 690. Vykon S10000 je na papire pouze +40% SP a +10% DP v realu bude rozdil nižší diki spatne optimalizaci AMD. Vše je vykopeno +60% TDP a pokud se chcete hádať že jsou to pouze papirove hodnoty, podivejte se na spotrebu Radeonu 7990. Je to katastrofalni a Veľký Kepler bude na to mnohem lip i sprihlednutim na fakt že jde pouze o jedno jadro, ktere navic nevyžaduje tak zložitý plosni spoj. Proti HD 7970 nemám nic jelikoz vykon je vyšší jak u nVidie, ovsem tady je AMD zcela mimo …

 4. O tom, že mainstream karty majú oproti profesionálnym zablokované/nepodporované pokročilé GPU computing funkcie/výkonové rezervy o tom žiadna. Jediné čo mi chýba je porovnanie. Nebolo by zlé keby sa redakcia EHW pokúsila zohnať nasledovné karty:

  S10000

  S9000

  V9800P

  HD7970

  C2075 / K20 / K20X

  K5000

  Q6000

  GTX680

  GTX580

  a urobila nejaké benchmarky. Som googlil a okrem nejakých skúseností užívateľov sú všade dostupné len dohady, žiadne fakty. Dať dokopy na test tieto karty určite nie je sranda (pokiaľ berieme do úvahy, že ani mainstream nie je samozrejmosťou) a to nehovorím o vytvorení “vyrovnanej a širokozáberovej” metodiky na meranie výkonu / benchmarkingu. Na to by iste bolo vhodné vytvoriť širokú verejnú diskusiu. Samostatná kapitola venovaná CUDA by bola nevyhnutná i prínosom.

  Nehovorím, že to treba. Navrhujem to. Za pokus to určite stojí, otázkou je či by bol niekto z redakcie ochotný/schopný podniknúť v tomto smere niečo. Boli by ste prví kto by porovnal mainstream s profesionálnou sférou naprieč výrobcami

  p.s. začlenenie Xeon Phi by už bolo len mokrým snom 🙂