Do Windows Storu přichází slíbené Spotify. Jde o konverzi desktopového klienta

Vy jste si dělali naděje, že Spotify vytvoří úplně nového klienta?

11
Surface Laptop
Surface Laptop

Pořád platí to, co jsem psal už dřív. Windows Store zatím zeje prázdnotou a k lepšímu se to mění jen pomalu. Nejvýraznějším nováčkem v katalogu je Office, byť zatím není dostupný zdaleka pro každého. Nedávno se pak na scéně objevili také Inscape nebo Telegram.

Microsoft se na Buildu pochlubil tím, že Store obývá již skoro 1000 konvertovaných desktopových programů. Já se ptám: kde jsou? Dejme tomu, že si číslo nevytáhl z klobouku. Jen tím ale podtrhl, že chybí skutečně velká jména a známějších tváří v katalogu vidíme jen pár – většinu z té tisícovky musí tvořit malé až neznámé aplikace. Nespokojenost s prozatímní prázdnotu Storu vyjádřil také redaktor magazínu The Verge, kde mají nadmíru rádi Apple a kde teď Surface Laptop získal překvapivě dobré hodnocení.

V těchto dnech na trh přichází první zařízení s Windows 10 S, jenž spoléhá výhradně na Store, proto doufejme, že se Store začne plnit rychleji. Čekali jsme, kolik velkých oznámení padne na konferenci Build 2017. Tam bylo pouze odhaleno, že Apple do Storu vyšle iTunes, ale až koncem roku, dále byla zmíněna jména Autodesk a SAP Digital Boardroom. Čili žádná velká sláva, ačkoli iTunes je pro Microsoft velkým vítězstvím.

Jedná se o desktopového klienta, i tak má ale nasazení ve Storu své výhody
Jedná se o desktopového klienta, i tak má ale nasazení ve Storu své výhody

V květnu Microsoft řekl, že se ve Storu v létě kromě Office objeví také Spotify, jehož uživatelská základna se v poslední době rozrostla na 140 milionů lidí. Ten den konečně nastal. Pokud nechcete instalovat Spotify samostatně, můžete zamířit do Windows Storu. Nepřekvapí, že Spotify do Storu převedlo desktopového klienta, nevytvořilo novou univerzální aplikaci.

Připomínám, že aplikace z katalogu spoléhají na aktualizační mechanismus Storu, tudíž respektují mobilní připojení, kde běžný aktualizační proces Spotify neváhá stahovat nové verze klienta. Pokud cestujete, i tohle je samo o sobě nezanedbatelná výhoda.

Ohodnoťte tento článek!

11 KOMENTÁŘE

 1. Nemohu si pomoci, ale tohle je mnoho povyku pro nic. Office ve Store jsou také pěkná blamáž. Není tam ani x64 verze a ta 32bit, co tam je, má ořezané COM doplňky atd. Takto soudruzi opravdu neprorazíte :(.

  K aktualizacím – zde vidím výhodu, s tím souhlas. Ale zajímalo by mě, zda to podporuje i rozdílové aktualizace nebo ne. U office by to mohlo být velmi výrazné, ale tam se bojím, že to opět nechají přes Windows Update (ale nezkoušel jsem).

  • Office je velky projekt. To vazne cekas, ze bude vse udelane jako jeden velky tresk? Na tom principu uz si tolik spolecnosti vylamalo zuby, ze se pristupu Microsoftu vubec nedivim. Podivej se na OneNote – to taky zacinalo ve Store jako pomerne orezana verze. A dneska? Rozdily mezi desktopovou verzi a Store verzi prakticky zmizely.

   • Vhledem k tomu, že MS prohlašuje, jak je primitivní aplikace do Store převést, tak se opravdu divím. Navíc nemá co ztratit – nebyl by to žádný velký třesk, protože klasická instalace mimo store bude samozřejmě fungovat dál.
    A pleteš hrušky a jablka. OneNote je ve Store jako UWP, ne jako klasická aplikace.