Do Windows Storu zamířila další zajímavá aplikace. Vektorový editor Inkscape

2
Ferrari nakreslené pomocí vektorů v Inkscapu (zdroj: Gilles Pinard / Flickr)

Softwarový obchod Microsoftu je opět bohatší o jednu užitečnou aplikaci. V květnu do ní zamířil Inkscape, populární svobodný editor vektorových obrázků. Jak jistě správně předpokládáte. Inkscape byl pomocí Desktop Bridge převeden na nový typ instalátoru, který je možné vložit do Windows Storu. Odtamtud se pak aplikace bude stahovat i aktualizovat. K dispozici je na této stránce.

Převod na univerzální UWP aplikaci není reálný. Vývojáři dali najevo, že i tak mají nedostatek lidí, kteří by se věnovali Windows. Přechod na UWP by byl náročný a toto prostředí ani nenabízí všechny možnosti, které Inkscape potřebuje.

Inkscape ve Windows Storu
Inkscape ve Windows Storu

Eduard Braun, jeden z vývojářů programu, navíc řekl, že ani převod přes Desktop Bridge nemusí být úplně spolehlivý a mohou se vyskytnout neočekávané chyby, které by v klasické verzi nebyly. A naznačil, že žádná oprava možná ani nepřijde. Sám navíc nemá podobné Story rád. Prý kvůli ochraně soukromí a proto, že obchody jdou proti myšlence open source softwaru.

Inkscape ve Windows Storu
Inkscape ve Windows Storu

Možná i proto on sám přidal do Windows Storu screenshoty pořízené na Linuxu, nikoliv ve Windows 10. 🙂

Díky za tip našemu čtenáři @TheTomall

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE

  1. Já myslím že lze směle konstatovat, že z celých Windows 10 se pomalu stává obyčejný launcher pro normální, opensource aplikace a operační systemy. proč dělat věci jednoduše když to jde složitě 😀