Windows Vista SP1 končí podpora už 12. srpna

0

Za necelé dva měsíce přestanou být podporovány Windows Vista SP1, pro tento systém už nebudou vydávany ani bezpečnostní záplaty. Uživatelé by proto měli co nejrychleji nainstalovat Service Pack 2. Jeho oficiální podpora skončí 10. dubna 2012, ale v rámci prodloužených služeb Microsoftu pro něj budou vydávány aktualizace až do 11. dubna 2017. Mimochodem: rozšířená podpora XP skončí 8. dubna 2014. Viz životní cyklus na Microsoft.com.


Windows Vista *2006 †2017

XP je opravdový „držák“. Systém je o šest let starší než Vista, ale jeho podpora skončí jen o tři roky dříve. Klidní mohou zůstat uživatelé sedmiček, pro ně ještě pohřeb naplánován není.

Zdroj: Technet.com

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. No 64 bit Windows také nebyly kompatibilní se staršími rogramy (16 bit, tuším). Takže se to dalo čekat. Na druhou stranu softwaru pro ARM Windows se nejspíš ojeví dostatek, takže bych si hlavu s tím moc nelámal.

  2. Mě je jen záhadou, jak může být starší software nekompatibilní, když starší software pro ARM Windows neexistuje. Nebo snad někdo zaměnil Windows CE za „plnohodnotné“ Windows? Prostě nechápu.