Windows XP se z Bílého domu stále nevystěhovala

0

Tuto zprávičku samozřejmě berte s lehkou nadsázkou, spíše jen tak pro zajímavost. Nedávné záběry z Bílého domu sejmuly kromě lidí v popředí také monitory na pozadí. A jak se zdá, na vládních počítačích běží stará iskpéčka. Z toho, co lze okem spatřit, se dá celkem s jistotou učinit závěr. Přihlašovací obrazovka se nápadně podobá té v XP. Pochyb pak nemůže být po tom, co se ve videu objeví výchozí spořič obrazovky. Ano, tohle jsou ikspéčka. Video si můžete pustit sami, nachází se na oficiálním kanálu Bílého domu na YouTube:

Člověk by čekal, že vláda nebude brát bezpečnost na lehkou váhu a více než deset let starý operační systém opustí. Podpora mu sice neskončila, to se stane až v roce 2014, avšak ve srovnání s novějšími sedmičkami postrádá řadu vylepšení. K těm nejzásadnějším patří bezesporu Řízení uživatelských účtů (UAC). Na konci roku vyjdou Windows 8, Američané tudíž nyní mohou vyčkávat právě na jejich příchod.

Microsoft sám urguje firmy, aby překonaná iskpéčka opustily. A Bílý dům pro ostatní zjevně není vzorovým příkladem. Známá výzkumná společnost Gartner sama nějaké čekání nedoporučuje. Těch několik měsíců (v tomto případě zbývají do vydání osmiček přinejlepším tři čtvrtiny roku) může být kritických. Přeskočit sedmičky by se tudíž nemuselo vyplatit.

Zdroj: Neowin

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Však to sú vyše 2 roky.

  Načo robiť paniku :-).

  Zvážim prechod na Win. 8, ak sa vydarí.

  Ale tak pol roka pred skončením, ma môžte ešte informovať. Vtedy to bude mať aký taký zmysel.

  Takto je to zbytočné info.

 2. pro mě třeba ani ne já ybch preferoval v dohledné době přechod na stabilní a časem už prověřený Seveny, než spůolíhat se na Win8, který zase budou dost radikální a nemusí to nějakej ten pátek od vydání dělat dobrotu a být kompatibilní se SW a tak dále…

 3. Je síce pekné, že je už Windows 8 a sedmička sa ešte ani poriadne nepredviedla. Ja ale zostanem naďalej pri XP. Aj keď má svoje muchy a nie je rýchla, hlavne keď nerobím ako mnohí časté reinštalácie, ešte vždy mi vyhovuje. Mám taký dojem, že pokiaľ sa toho dožijem, že prejdem na prípadnú Windows 9 (alebo ako sa bude nazývať), lebo ani tá osmička nie je podstatne lepšia ako sedmička. Alebo prejdem rovno na iný OS. Od roku 1983 už bolo toho mnoho, mám taký dojem, že z Windows boli najvydarenejšie 3.11 a 95-ka.