Windows XP: začíná mu zvonit hrana

0

Nyní, když má Windows 7 dostatečnou distribuci na trhu a Microsoft se již dočkal pozitivních komentářů na účet posledního systému, připravuje se k rychlému přechodu na Windows 7 na všech frontách, včetně trhu s netbooky. V této oblasti prodejci neustále požadují možnost zakoupení licence operačního systému Windows XP, který je považovaný za dostatečně lehký a silný, aby vyhověl tomuto segmentu.

V současné době jsou celosvětově na trhu stále stovky modelů, které přicházejí s Windows XP, ale tato situace by se měla v následujících měsících radikálně změnit.  Od 22. října v podstatě už nepůjdou zakoupit OEM licence pro netbooky. Tím Microsoft nutí prodejce k orientaci na Windows 7.

Proč jsou stále Windows XP oblíbenější než Windows 7? V oblasti netbooků je cena ještě důležitější, než použití nového operačního systému. Microsoft  prodává licence Windows XP asi za 15 USD, zatímco za Windows 7 požaduje 50 USD. Je zřejmé, že výrobci využívají Windows 7 pro urychlení prodeje nový netbooků, na druhou stranu však hrají na to, aby se pokračovalo v prodeji licencí Windows XP. Vede je k tomu již zmíněná cena, ale také to, že pro běžnou práci s netbookem, jakou je prohlížení webu, kontrola e-mailů či využívání kalendáře, zkrátka pro kancelářskou práci je systém Windows XP stále dobrý.

Ohodnoťte tento článek!