Winklevossova dvojčata prohrála další bitvu o Facebook

0

Dvočata Tyler, Cameron a jejich obchodní partner Divya Narendra znovu neuspěli. Trojice, která tvrdila, že jim Mark Zuckerberg ukradl myšlenku Facebooku, i když měl pro ně vytvořit podobný projekt Harvard Connection u soudu opět odešla s prázdnou.

Už sice jednou získali odškodnění ve výši 65 milionů dolarů (20 v hotovosti, 45 v akciích), ale to se jim zdálo málo a když se začalo spekulovat o mnohem vyšší ceně Facebook, požadovali více. Jenže to už u žádného soudu neprošlo a k tom nejvyššímu se už odvolávat nechtěli.

Tyler a Cameron Winklevossovi
Tyler a Cameron Winklevoss, foto: Reuters

Místo toho překvapivě přišli s novou žalobou postavenou na tom, že v předchozím sporu Facebook „úmyslně nebo náhodou zatajil některé důkazy“. Verdikt bostonského okresního soudce Douglase Woodlocka ale potvrdil nevinu. Facebook totiž přišel s argumentem, že tvrzení žalobce už bylo zamítnuto u dřívějších soudců, jen teď bylo jinak formulováno.

Mluvčí Facebooku nechtěl verdikt komentovat. Právník Winklevossových a Narendry ale rozhodnutí soudu očekával. Ale ještě se nevzdává.

Zdroj: Reuters

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Rychlosti které popisujete nejsou vůbec ničím novým a ve firemní sféře jsou s námi již řadu let. Strýček google nebo rapidshare asi nejsou připojeni přes domácí připojení se „závratnými“ 100Mb/s. Se škálováním sítě do budoucna souhlasím. Z nadpisu jsem usuzoval že se podobné rychlosti konečně dostávají mezi obyčejné smrtelníky.

    Nevyužitelnost je naprosto nesmyslné nařčení, to by vám řekl každý ajťák před deseti lety o dnešních rychlostech. Já si dovedu představit streamování mé domácí sbírky FullHD filmů přes FTP do sítě, přístupné kdekoli, nebo rychlé instalace OS nebo programů přes síť.