Withings má analogové hodinky s EKG a nový chytrý měřič tlaku

1
Withings Move ECG
Withings Move ECG

Francouzskou společnost Withings vyrábějící zdravotnickou elektroniku před třemi lety koupila Nokia a začala její produkty přeznačovat vlastním jménem. Loni ji to ale přestalo bavit a firmu opět prodala původnímu zakladateli. Ten chce Withings vdechnout nový život a na CESu firma ukázala, jakými prostředky toho chce docílit.

Představila tři novinky: hodinky Move, Move ECG a měřič tlaku BPM Core. Move jsou základní vodotěsné ručičkové hodinky bez displeje. Obsahují v sobě akcelerometr, který měří denní, noční i sportovní aktivitu, a vibrační motorek sloužící k tichému buzení. Tahákem je parádní výdrž až 18 měsíců. Withings se také odvázalo a uvede i barevnější varianty, nejen klasické bílé, černé či stříbrné. Hodinky již prodává za 70 eur (1800 Kč).

Withing BPM Core, Move ECG a Move
Withing BPM Core, Move ECG a Move

Move ECG mají prakticky stejný design. Výdrž je „jen“ 12 měsíců, hodinky však nabídnou integrovaný měřič EKG, který jsme už viděli v Apple Watch Series 4 nebo Asus VivoWatch BP. Withings umí elektrokardiogram provést na vyžádání, měření trvá jen 20 sekund. Využívá k tomu tří diod, dvě jsou na spodní straně hodinek, jedna v hlavním tlačítku. Move ECG se budou prodávat za 130 eur (3400 Kč), výrobce zatím čeká na schválení úřady.

EKG změří také Withings BPM Core. Pažní sonda měří rovněž krevní tlak a nově obsahuje též digitální stetoskop. V jednom balení tak dokáže analyzovat kardiovaskulární systém hned třemi způsoby, veškeré měření přitom zaberou jen 90 sekund. Data se přes Wi-Fi a Bluetooth zasílají do mobilní aplikace, která údaje vizualizuje do tabulek a grafů. BPM Core rovněž čeká na úřední povolení, cena bude 250 eur (6400 Kč).

Withings má analogové hodinky s EKG a nový chytrý měřič tlaku
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlas/ů

1 komentář