Wolfenstein 3D má předělávku pro Rusko. Místo Blazkowicze hrajete za Zelenského

15
Wolfenstein 3D Kremlin 3D mod 1
Wolfenstein 3D, Kremlin 3D mod
-
Zdroj: Moddb

Pokud máte rádi klasiku v podobě hry Wolfenstein 3D, mohl by vás bavit fanouškovský mod Kremlin 3D, nyní již ve verzi v2. Ten má upravenou grafiku a místo nacistických sklepení vás zavede za zdi moskevského Kremlu.

Známý obličej vojáka B.J. Blazkowicze je nahrazen jiným gerojem, jehož obličej se nápadně podobá ukrajinskému prezidentovi Zelenskému. Zdi Kremlu jsou naopak poseté plakáty s Putinem. Místo vojáků v nacistických uniformách na vás útočí jiná horda.

Jako lokálního bosse pak potkáte třeba běloruského diktátora Lukašenka a jeden z obličejů jako by z oka vypadl Medvěděvovi. Nesmí chybět samozřejmě ani Lavrov se dvěma kulomety nebo Čečenci. Jako podkres hraje Korobeiniki, ruská klasika známá později i z Tetrisu.

Oficiální popis hry zní: „Vladolf Putler, psychopatický vládce říše zla, opět narušuje světový mír. Je třeba ho zastavit, než přijde o život. Zvládnete tento úkol? Jakákoli podobnost hry a jejích postav se skutečnými událostmi a lidmi je samozřejmě čistě náhodná.“

Modifikace Wolfensteina 3D je vytvořena pro Windows a Linux a zdarma si ji můžete stáhnout zde.

Upoutávka:

Wolfenstein 3D má předělávku pro Rusko. Místo Blazkowicze hrajete za Zelenského
Ohodnoťte tento článek!
3.9 (77.22%) 36 hlasů

15 KOMENTÁŘE

  1. Jako vtip dobrý, ne tak článek.

    „potkáte třeba běloruského diktátora Lukašenka“

    Ve skutečnosti se jedná o zvoleného prezidenta a nikdo nedokázal, že volby nevyhrál. Jistě podezření z možného falšování existuje, ale to nakonec i v Americe.