Wolfenstein 3D nebo Prince of Persia. Staré DOSovské pecky jsou zdarma v prohlížeči

0

Nezisková organizace Internet Archive, která na svých serverech udržuje kopie důležitých webů, svobodnou hudbu, knihy, hudbu nebo filmy, loni začala archivovat také hry. A nejen to, díky emulátorům si je můžete zahrát přímo v prohlížeči.

Internet Archive otevřel katalog her pro MS-DOS
Internet Archive otevřel katalog her pro MS-DOS

Začalo to starými konzolovkami, pak videoherními arkádami a teď Internet Archive přidává hry, které si ještě možná pamatují i mladší ročníky – tituly pro MS-DOS. V katalogu je momentálně 2296 her včetně slavných pecek jako Prince of Persia, Stunts, Wolfenstein 3D, SimCity, Lemmings, Dune 2, Golden Axe apod.

Wolfenstein 3D
Wolfenstein 3D

Díky emulátoru EM-DOSBox všechny běží přímo v prohlížeči bez instalaci jakéhokoliv dalšího softwaru. To je dobrá zpráva například pro uživatele chromebooků. Do systému Chrome OS by si jinak DOSBox nenainstalovali. Tak na co ještě čekáte?

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Tohle jsou čísla k ničemu, za prvé nevíme již zmíněné downgrady, ale tam to na zásadní číslo nevidím, za druhé hlavní tahoun bývají nové počítače, že.

    Na druhou stranu to není tak zlé číslo, Sedmičky byly ve výrazně lepší situaci, přišly po hrozně starých XP a neúspěšných Vistách, zatímco Win8 přicházely po velice oblíbených a stále funkčních Sedmičkách, navíc s jiným ovládáním. Když k tomu přičtu celkový útlum IT, kdy lidi šetří a zároveň se nic moc neděje (kde jsou časy, kdy člověk taktoval Celeron 600 MHz na 1GHz nebo dřív AMD K2 300 na 350MHz a bylo to poznat – dneska je skoro jedno, co koupím, na většinu běžných činností to bude stačit, tzn. nemám moc důvod ke koupi nového počítače, dokud ten starý funguje), docházím k názoru, že to je číselně celkem úspěch. Jak ekonomicky, těžko říct.

  2. Podľa mňa je pre “normálneho” uživateľa WIN 8 a 8.1 vynikajúci systém a je určite lepší ako WIN 7. Druhá otázka je či by napr. “WIN 7.1” zmenil trend dnešného sveta ktorý sa odvracá od klasického PC a notebooka  k tabletom a smartphonom. Plus vo firmách taktiež netreba každých 2-3 roky meniť komlet PC. Dnešný výkon PC je už ďaleko nad možnosti klasického využitia “normálneho” uživateľa ktorý potrebuje k práci OFFICE, poštu a Internet.