Wolfenstein 3D slaví 20. narozeniny. Nyní jej můžete hrát zdarma na webu

0

Jedna z prvních FPS (stříleček z pohledu první osoby) byla firmou Apogee vydána už 5. května 1992. Hra, která byla ve v Německu zakázána, pořádně nakopla firmičku id Software, která pak odstartovala úspěšné série Doom nebo Quake a z Johna Romera nebo Johna Carmacka udělala celebrity.

Wolfenstein 3D online

Pokud si chcete připomenout doby, kdy herní mašině stačil megabajt paměti a procesor 286, můžete si ji zdarma zahrát v prohlížeči. Bethesda vydala Wolfensteina 3D jako webovou hru, pro kterou vám stačí pouze moderní prohlížeč. Příběh Williama B.J. Blazkowitze znovu ožil s původní grafikou, hudbou i zvuky. Se čtyřmi různými zbraněmi se můžete opět probojovat až na závěr třetí epizody k samotnému Hitlerovi.

Wolfenstein 3D online Wolfenstein 3D online Wolfenstein 3D online Wolfenstein 3D online Wolfenstein 3D online

A na čem jste Wolfa hrávali vy?

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Distribuce filmů na DVD je přežitek a toto jen odradí skutečné zájemce, co si to koupí. Běžný člověk dnes „nepirátí“ DVD nebo Blu-Ray, ale rovnou stahuje. Myslím, že je to naprsto k ničemu.

 2. Je to opravdu hrůza, že vlastně majitelé, kteří si pořídí věc legálně a zaplatí za ni, jsou takto otravováni nějakými stupidními věcmi, které nejdou přeskočit a ti co si jednoduše film stáhnou jsou od těchto „prasečin“ odproštěni. Fakt by se všechny vydavatelské firmy měli nad sebou zamyslet a dělat to jinak, protože takhle to pro ně bude akorát furt to samé. To samé platí i u počítačových her….samé ochrany, nutnost připojení k internetu apod. A majitelé pirátstké verze? Téměř žádný problém…prostě stáhnou, nasinstalujou přepíšou pár souborů a jsou téměř bez starostí :-). Je to hrozné.
  Trocha myšlenky od Steve Gabewella, majitele Steamu:
  http://www.videacesky.cz/talk-show-rozhovory/co-je-to-piratstvi-podle-gaba-newella

 3. Těm lidem to snad vůbec nemyslí. Stačí si jin položit jednoduchou otázku: Kdo to odnese? No samozřejmě ti, kteří si to legálně koupí. Z nich totiž jen menšina (určitě mnohem méně jak promile) to nasdílí na internet. Tipuju, že z DVD to sdíli jen minimum lidí, většina to někde na internetu najde a sdílí dál. Další důvod, proč mít DVD plné zuby a stáhnout to bez zbytečných menu, bez zbytečného čekání než proběhnou všechna nepřeskočitelná varování, reklamy na studio, atp. Mě osobně to neuvěřitelně dráždí, když musím minutu sledovat nějaká varování, která stejně všichni známe a bereme je méně vážně než varování, že v roce 2012 nastane konec světa.

  Přijde mi, že pitomost a zaslepenost distribučních společností je bezmezná. Jakoby žili ještě v devadesátých letech. Kdyby raději udělali distributoři nějaké slušné uložiště, kde by si lidé mohli za slušný poplatek film legálné stáhnout v jazyce, v kterém by chtěli. Myslím, že stáhnout film za padesát nebo za sto korun by omezilo pirátství alespoň trochu.

  Mě osobně štve, jak dlouho musím čekat na filmy. Do kina jsem nikdy nechodil a nikdy chodit nebudu, protože já rád sleduju filmy v pohodlí domova. A chci mít k filmům přístup na netu. Pokud mi to zprostředkují za rozumnou cenu (a v rozumném čase) sami distributoři, rád si zaplatím. Pokud ne, budu hledat jiné cesty, jak si filmy opatřit. Krom toho, vzhledem k tomu, že sleduju filmy prakticky jen na notebooku, je pro mě nepraktický nosič jako DVD (i když je stále kupuju, pokud je film dost kvalitní). Pro mě je při dnešních kapacitách harddisků výhodnější mít film nahraný přímo v počítači. Teoreticky bych pak vůbec nemusel mít v notebooku blueray a dvd mechaniku (i když mám, v budoucnu to nebude třeba vůbec).