Wolfram|Alpha umí přehledně ukázat, co o vás Facebook všechno ví

0

Abyste si mohli tyto grafy a statistiky vygenerovat, musíte mít na Wolfram|Alpha účet (Wolfram ID), data pak Wolfram získává prostřednictvím aplikace na Facebooku, které musíte povolit přístup ke svému účtu. Pak už jen stačí do vyhledávacího políčka zadat „Facebook Report“ a po chvíli máme veškeré potřebné údaje přehledně k dispozici.

 

A co tím člověk získá? Například jsem se dozvěděl, že textové stavy tvoří 21 % toho, co na Facebooku sdílím, nebo kdo mi pod příspěvky nejčastěji nechává komentáře. Taky vím, že z lidí, kteří zveřejnili informace o svých vztazích, je více než polovina nezadaná. Nejmladšímu člověku, kterého mám v přátelích je 17, nejstaršímu 34 let.

Mezi další zajímavosti, které Wolfram umí vypíchnout, patří seznam nejčastějších křestních jmen a příjmení přátel. Za zmínku určitě stojí i graficky zobrazená síť přátel, která je vytvořená na základě vzájemných přátelstvích mezi osobami. Wolfram Alpha vám také na mapě ukáže, v jakých zemích a městech vaši přátelé žijí. V aplikaci jsou připravené kolonky pro informace o fotografiích, náboženském vyznání a o jazycích přátel. V mém případě ale neobsahovaly žádná data.

Zajímavostí Wolfram|Alpha umí daleko víc. Když ve zpracovaných datech z Facebooku kliknete na datum svého narození, rychle se dozvíte, jaké slavné osobnosti s vámi sdílí narozeniny. Nebo když kliknete na jméno města, ze kterého pocházíte, přehledně se kromě základních informací dozvíte, jaké tam je zrovna počasí.

Wolfram zatím z dostupných dat Facebooku nevyždímal všechno. Tvůrci projektu slibují, že svůj nástroj pro analýzu Facebooku budou nadále vylepšovat a že se stále máme na co těšit. 

Zdroj: Wolfram Alpha, Mashable

Ohodnoťte tento článek!