WordPad ve Windows 7 podporuje Docx

0

Přestože od uvedení MS Office 2007 uplynul již více než rok, řada uživatelů se stále potýká s tím, jak otevřít soubory ve formátu OpenXML (DOCX, XLSX, PPSX…), které tento kancelářský balík vytváří. Přitom je to velmi snadné. Stačí si doinstalovat Compatibility Pack pro starší verze Office nebo použít zdarma dostupný OpenOffice.org 3.

Soubory DOCX z nového Wordu však bude podporovat i jednoduchý WordPad ve Windows 7. Nezvládne sice grafiku obsaženou v dokumentech (to od WordPadu asi nikdo nečeká), ale pro základní zobrazení obsahu postačuje.

Schopnosti WordPadu z Windows 7 můžete porovnat na obrázcích s Wordem 2007 a stejným dokumentem:

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. chapu, ze tato vec si najde svoje zastance a odpurce. nekdo to vyuzije nekdo ne. ja osobne patrim k tem, co porad hledaj aktualni verze a aktualizujou. neni nic lepsiho, nez aby mi system SAM rekl: vysla treba nova verze Nero apod. nemusim tak sledovat stranky se softwarem a premyslet zda uz to mam nebo ne a zda to vubec v PC mam. je mi jasny, ze toto se da vyresit i RSS cteckou a jen na ni koukat, ale uz je to neco dalsiho navic a sledovat to musim porad. tohle by to vedelo co potrebuju