World Wonders Project: navštivte slavné památky na počítači

0

Stonehenge, Šikmá věž v Pise a další známé památky můžete navštívit ve World Wonders, novém projektu Googlu. Ten spolupracoval s UNESCO a dalšími organizacemi, které pečují o kulturní dědictví našich předků. Google už loni spustil Art Project, který mapoval interiéry slavných muzeí a knihoven, teď se ovšem zaměřil na exteriéry.

World Wonders Project odstartoval se 132 historickými místy z 18 zemí světa. Česká republika je zastoupena hned třikrát, nechybí historická centra Prahy a Českého Krumlova, třetí památkou je sloup Nejsvětější Trojice v Olomouci.

Všechny památky jsou vymodelovány ve 3D, nechybí panoramatický pohled ve Street View, fotogalerie a bohatý popis. Vše je bohužel jen v angličtině a dalších čtyřech jazycích, mezi nimiž čeština chybí. Ale abyste se mohli kochat, na to jazyk nepotřebujete.

Google World Wonders Project Google World Wonders Project Google World Wonders Project Google World Wonders Project

Takže až se budete nudit, zkuste World Wonders Project.

 

Zdroj: Google

World Wonders Project: navštivte slavné památky na počítači

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Používám ho občas na slovní obraty a jiné významy známých slov, případně na slova, která neznám. Textu v angličtině sice rozumím bez problému, ale občas mi vrtá hlavou, co znamená nějaké slovo, i když jsem jeho smysl pochyil. 🙂