WSJ: Amazon už za dva měsíce představí Kindle Phone s „3D displejem“

0

O smartphonu od Amazonu se na webu šušká už minimálně dva roky. Kindle Phone na trhu přesto není a ještě ani neunikly jeho snímky nebo rendery, jak u podobně očekávaných novinek bývá zvykem. Deník Wall Street Journal je ale díky svým zdrojům přesvědčený, že letos to opravdu klapne.

 

Firma už telefon údajně ukázala vývojářům a veřejné představení proběhne koncem června. Do prodeje se novinka dostane během září. Hlavním tahákem prý bude 3D displej, který nepotřebuje brýle. Systém se ale nemá zakládat na paralaxní bariéře nebo lentikulárních čočkách, jako je u autostereoskopie zvykem.

Kindle Phone prý obsahuje čtyři přední senzory, které sledují pohyb a vzdálenost očí. Podle toho pak systém automaticky manipuluje s objekty zobrazenými na displeji. Zní to hodně komplikovaně na to, jak malý to ve skutečnosti bude mít užitek. Na telefonech s 3D displeji se už spálily LG i HTC, výrobci televizorů také pláčou a upadá i zájem o 3D v kinech. Tak proč by si Amazon myslel, že to tentokrát vyjde? Jaký bude mít 3D efekt na pididispleji praktickou výhodu?

Zdroj: WSJ via Engadget

Ohodnoťte tento článek!