Xbox 360: nové příslušenství a Avatar Kinect

0

Microsoft pro uživatele Xboxu uvedl na trh pár novinek. Do online obchodu umístil novou aplikaci Avatar Kinect a v klasických obchodech nalezneme nový headset a televizní ovladač.

Microsoft se na Xboxu pokouší rozjet novou sociální platformu. Sloužit k tomu bude nově uvedená aplikace Avatar Kinect. Jedná se v podstatě o kecací program. Zvláštnost je ale v provedení. Kinect snímá vaše pohyby, mimiku a samozřejmě i hlas a sesbírané podklady následně promítá přes vašeho avatara v digitální místnosti.

Avatar Kinect
Avatar Kinect

V současné době je takto možno komunikovat až se sedmi lidmi najednou a to až ve 24 různých prostředích. Rozhovor je možno i nahrávat a následně například umísťovat například na sociální sítě. Aplikace je až do 8. září zdarma pro všechny, po tomto datu zůstanou ušetřeni pouze uživatelé se zakoupenou Gold licencí.

Redmondský gigant dnes také oznámil dva nové kusy příslušenství. Prvním z nich je Bluetooth headset schopný připojit se jak k mobilnímu telefonu či počítači, ale také i k Xboxu 360. Na trh se dostane v listopadu toho roku za $60 (cca 1 000 Kč).

Xbox ovladač Xbox bluetooth headset

A druhým zařízením je klasický televizní ovladač obsahující navíc standardní herní tlačítka A, B, X, Y a polohovací D-Pad. Ovladač by měl mít velký úspěch především v Americe, kde Microsoft počítá se streamováním filmů z databáze. Prodávat se bude ale celosvětově, taktéž od listopadu tohoto roku za $20 (cca 350 Kč).

Zdroj: Engadget, WinRumors

Ohodnoťte tento článek!