Xbox Music bude nabízet bezplatnou hudbu s reklamou. Startuje 26. října

0

Že Microsoft zahubí značku Zune a udělá z ní Xbox Music a Xbox Video, už víme od červnového veletrhu E3. Ale je to také to jediné, co jsme věděli. Redmondští vedou hudební obchod s 30 miliony skladbami, ale podle několika zdrojů prý Xbox Music nebude nabízet hudbu pouze za úplatu, ale také zdarma. Bezplatný poslech by měl být dotován reklamou.

Windows 8 Music

Služba Xbox Music bude dostupná v systémech Windows 8, Windows Phone a Xbox 360 už 26. října, tedy při premiéře obou Osmiček. Na rozdíl od Google Music nebo iTunes by však Microsoft měl cílit i na další platformy, konkrétně Android a iOS.

 

The Verge dokonce píše o zapojení úložiště SkyDrive. Bude snad možné přes Xbox Music synchronizovat vlastní hudbu, jako to umí Google Music a z části i iTunes díky funkci Music Match?

Na odpovědi si budeme muset ještě pár týdnů počkat. Před nedávnem se spekulovalo také o bezplatném poslechu od Applu, ale při podzimním uvedení hudebních novinek nebylo nic takové oznámeno. Snad na tomto šprochu bude pravdy alespoň trochu.

Ohodnoťte tento článek!