Xbox Music se otevírá vývojářům. Microsoft láká na podíly z prodeje hudby

0

Jak pomoci službě, které konkurence ujíždí a pomalu přidává funkce? Když vás konkurence přebíjí, otevřete dveře komunitě, aby mohla naplnit své kreativní i nudné nápady. O Xbox Music se určitě nedá prohlásit, že by pozvednout nepotřebovala. Hudební streamovací služba tak otevírá dveře vývojářům, kteří od teď mají přístup k API.

Pilotní program běžel pro vybrané jedince od prosince, až v červenci se ale s API může seznámit libovolný zájemce bez omezení. Vývojáři se tímto mohou začít prohrabovat v knihovně, jež čítá celkem 38 milionů písní. V Česku je nám to zatím pořád jedno, ale stále věříme tomu, že se v dočkáme.

 

Vedle písní API zpřístupní obrázky alba a interpretů nebo 30sekundové náhledy skladeb ve formátu MP3. Prakticky mohou vznikat celé nové přehrávače, protože Microsoft uvolnil streamování celých skladeb a hledání umělců, alb a konkrétních písní. Plus si můžete vydělat 5% podíl z každého zakoupení hudby a 10 % z objednávky předplatného.

To už je slušná motivace. Pouze jedna věc: v současnosti bohužel platí, že pokud chcete číst či přidávat obsah do knihovny předplatitele, musíte se pořád účastnit pilotního programu. To by ale mělo časem padnout. Otevření služby každopádně považujeme za dobrý krok.

Redmondští se stávají multiplatformní firmou, ať už se bavíme o jakékoli jejich službě. Začínají tak mít navrch nad konkurencí, která se dost často drží na svém písečku.

Zdroj: Xbox Music for Developers

Ohodnoťte tento článek!