Xbox One se bude v Česku a na Slovensku skutečně prodávat až od září

0

Microsoft to presentuje jako potěšující zprávu, jenže ve skutečnosti na celoročním čekání není nic pozitivního. Maximálně se můžete utěšovat tím, že to bude letos. Xbox One se na první trhy propracoval na konci loňského listopadu. Do Česka – i na Slovensko – ale oficiálně vstoupí až v září, tedy skoro o rok později. Spekulace se tedy v podstatě potvrdily. Česká webová presentace přitom produktu nechybí.

Tip: Klíčový člověk od Xboxu opouští Microsoft. Marc Whitten jde do Sonosu

Takový PlayStation 4 vyšel v podobné době a mezi prvními trhy, kde se konzole začala prodávat, nechyběla ani Česká republika. Ekosystém Sony má tudíž nejen v naší zemi lepší šanci zahnízdit se. Může být horší dostupnost nevýhodou, která rozhodne o králi nové generace konzolí? Do jisté míry určitě. Na druhou stranu Česko se stále řadí spíše k trhům, kde se hraje na počítači.

 

Navíc jsme malá země, takže globální prodeje zase tolik neovlivníme. Jenže teprve v září bude Xbox One řádit na celkem 26 dalších trzích. Kromě českého navštíví Finsko, Indii nebo třeba Rusko. Určitě ve výčtu naleznete důležité země. Tady se už můžete podivit, že je Microsoft nechá čekat. Na konci dubna prý proběhnou akce na lokálních trzích, kde se dočkáme dalších informací. Podobné zpoždění bohužel není zrovna pozitivní a nemálo fanoušků naštve.

Nerad bych příliš brečel, ale je něco špatně, když jinde ve světě startuje po mnoha letech nová konzole, zatímco v Česku se Microsoft prostřednictvím billboardů snaží prosadit názor, že dosluhující Xbox 360 je skoro novinka a div ne zázrak techniky. Kdepak, tuhle konzoli už dobře známe. Ovšem, že to nesnižuje její kvality a vysoký počet dostupných her. Kdo si ji ale koupit chtěl, ten ji až na výjimky vlastní.

Xbox One

Má smysl čekat?

Za další se můžeme bavit o tom, zda má vůbec smysl čekat na vydání Xboxu One, když si můžeme pořídit PlayStation 4. Z mého pohledu je Xbox mnohem zajímavější neboť slouží jako multimediální centrum. Bohužel řada funkcí nebude v Česku stejně dostupná, takže se konkurenční výhoda snižuje. Omezeni nebudete ve hraní, jenže na hraní si už teď můžete klidně koupit solidní PS4.

Ta se navíc prodává levněji než Xbox One. Redmondským aspoň zbývá velký tahák v podobě multitaskingu. Ale Skype na velké obrazovce asi oželíte, že? Podle Microsoftu průměrný uživatel stráví ve společnosti konzole pět hodin denně. Takže jde asi především o nezaměstnané lidi, ehm. O další infromace jsme požádali český Microsoft.

Xbox One převzal multitasking z Windows 8
Xbox One převzal multitasking z Windows 8

Zdroj: Xbox Wire

Ohodnoťte tento článek!