Xbox, PC a PlayStation proti sobě? Microsoft chce multiplayer bez hranic

0

Multiplayer je převážně záležitostí daných platforem, jejichž hranice hráči nepopouští. Ačkoli tak někdy máte možnost hrát stejný titul na konzolích i osobních počítačích, mezi sebou se v online kláních zpravidla utkají jen hráči a hráčky dané platformy. Má to své důvody, např. myš může ve střílečkách teoreticky představovat výhodu. Přesto Microsoft meziplatformní klání zavádí.

Sony už má zkušenosti s mutliplayerem mezi PS a PC. PSN pak dnes nabízí možnost hrát proti lidem používajícím Steam.

Což vůbec není neambiciózní. Příležitost se naskýtá zvlášť díky tomu, že Desítky pohání Xbox a některé počítače. Bude to tak pěkná ukázka jednotného ekosystému a propojenosti. Podporováno tedy bude nepřekvapivě hraní mezi Xboxy One a počítači s Windows 10. Důležité je podotknout, že se to týká her využívajících služby Xbox Live. Na osobních počítačích na ni zvyklí zatím nejsme.

Je dobré podotknout, že multiplayer je součástí až placené verze Xbox Live Gold, jež stojí 4,99 dolaru měsíčně. Snad vůbec prvním potvrzeným titulem s uvedenou výbavou bude Rocket League. Bude ovšem zcela na vývojářích, jestli multiplatformní multiplayer povolí. Xboxy a počítači ale Redmondští nekončí. Překvapivě oznámili, že umožní také ostatním, aby se připojili.

 

To znamená v podstatě libovolnou herní platformu. (I proto bude ponechána možnost hrát pouze s těmi, kdo používají Xbox Live.) Bude tak teoreticky možné, aby se v jedné hře utkali nejen hráčky a hráči z Xboxů a počítačů, ale také z konzolí PlayStation 4. Sony už pro GameSpot řeklo, že bude otevřené pro diskuzi se všemi vývojářskými studii, které o multiplatformní multiplayer projeví zájem. Že by peklo zamrzlo? Klání mezi Xboxem a PlayStationem by bylo úplnou novinkou.

Xbox One

Zdroj: Xbox Wire | GameSpot via The Verge

Xbox, PC a PlayStation proti sobě? Microsoft chce multiplayer bez hranic
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů