Xbox Play Anywhere sjednotí hraní. Podporovaných titulů ale nebude tolik

0

S Windows 10 Anniversary Update se jedné platformě, kde všechno běží všude, nepřiblížíme pouze v otázce aplikací. Microsoft chce sjednotit hraní na počítačích a herních konzolích, jedním z prostředků bude možnost importovat své tituly např. ze Steamu do služby Xbox Live, kde jste propojeni s herním světem přes svůj profil, chat a další sociální funkce.

Ambice firmy v tomto bodě končí, neboť má plán. Ten se nazývá Xbox Play Anywhere a jedná se o to, o čem mnozí snili celé roky. Bude totiž možné, abyste si hru koupili pro Xbox One, s tím, že pokud bude dostupná i pro počítač, budete ji moct hrát také na počítači. Nebo obráceně. Tudíž se jednak vyhnete platbě za druhou verzi, jednak byste měli mít na každém zařízení své trofeje a uložené pozice.

Zahájení prodeje konzole Xbox One
Zahájení prodeje konzole Xbox One (Ilustrační foto)

Desítky tedy sjednocují počítače a konzole, přičemž kritický bude Anniversary Update. V rámci herního průmyslu bychom Xbox Play Anywhere mohli vidět jako svého druhu revoluci. Funkce to ovšem bude volitelná, nikoli povinná. Microsoft aby šel příkladem, tak původně oznámil, že všechny jeho hry budou Xbox Play Anywhere podporovat:

„Every new title published from Microsoft Studios will support Xbox Play Anywhere and will be easily accessible in the Windows Store.“

Věta v příspěvku na Windows Experience Blogu, jenž napsal Yusuf Mehdi, nyní uvádí:

„Every new title published from Microsoft Studios that we showed onstage at E3 this year will support Xbox Play Anywhere and will be easily accessible in the Windows Store.“

Oba příspěvky tvrdí, že hry od Microsoft Studios budou dostupné ze Storu. Pouze první uváděl, že se to bude týkat všech her od Microsoft Studios, zatímco druhá verze to omezila na tituly představené na tiskové konferenci Microsoftu na letošní E3. Firma bohužel změnu nevysvětlila, vlastně na ni ani sama neupozornila. Což je škoda, protože i na pohled malá změna může nést podstatně odlišné sdělení. Snad se brzy dočkáme dalších informací.

Zdroj: Thurrott.com

Xbox Play Anywhere sjednotí hraní. Podporovaných titulů ale nebude tolik

Ohodnoťte tento článek!