Xbox vítá univerzální aplikace. Microsoft má řadu novinek pro vývojářstvo

0

Microsoft oznámil několik novinek pro vývojářstvo, přičemž tou i pro nás nejhlavnější je možnost nahrávat aplikace do Storu pro Xbox One. Xbox měl Desítky už dřív, ale teprve s Anniversary Updatem se otevírají brány pro všechny vývojáře a vývojářky. Vstup je povolen aplikacím, které byly vytvořeny vývojářským kitem určeným pro Windows 10 Anniversary Update. Konzole se tak potenciálně stane mnohem zajímavější.

Xbox Store v novém
Xbox Store v novém | Foto: Microsoft

Jaká bude realita, se ukáže až po čase. Budou přibývat dobré aplikace? Pro hry platí, že ty nelze přidávat až tak snadno. Schvaluje je Microsoft, který tak o přidávání musíte nejdříve požádat. Využijte k tomu platformu ID@XBOX. Redmondští tím zajistí, že Store nezaplní vysoce nekvalitní tituly. Z dalších novinek vývojářstvo ocení možnost postupné distribuce nové verze aplikace. V první vlně tak máte možnost novinky otestovat jen na určitém procentu uživatelské základny.

Aplikace mají dále možnost vyžadovat aktualizaci. Vývojářky a vývojáři tak mohou požadovat, abyste používali nejnovější verzi. Obvykle to má důvod, např. u multiplayerových titulů může být čerstvý kód kritický. Naproti tomu jestli používáte starou verzi nástroje na editaci fotek, může být v podstatě každému volné. Aplikace pak může žádat aktualizaci nebo vás např. nechá hrát pouze v režimu bez připojení.

Nových možností je celá řada, stejně jako vylepšení těch stávajících. S novinkami vás seznámí příspěvek na blogu Building Apps for Windows.

Zdroj: Building Apps for Windows via Windows Central

Xbox vítá univerzální aplikace. Microsoft má řadu novinek pro vývojářstvo

Ohodnoťte tento článek!