xCloud startuje v září, bude součástí Game Passu. Xbox One Microsoft hned neopustí

0

V posledních měsících Microsoft trousil informační drobky o své chystané konzoli. Její nástup se blíží a my opět víme něco nového. Již dříve firma uvedla, že vlastní nové tituly pro Xbox Series X (XSX) hodlá nějakou dobu vydávat rovněž ve verzi pro předcházející Xbox One. Phil Spencer, vedoucí vývoje Xboxu, teď tvrdí, že tituly od Xbox Game Studios budou i pro Xbox One vycházet dokonce ještě několik let po vydání XSX.

Několik let jsou nejméně dva roky. Pravděpodobně to bude víc, ale délku podpory starší konzole Microsoft zatím nekomunikuje. Dost možná ještě sám přesně neví, jak dlouho po uvedení Xboxu Series X bude smysluplné takto podporovat konzoli starší. Pro Xbox One každopádně vyjde rovněž očekávané Halo Infinite. Jak se k podpoře postaví třetí strany, se teprve ukáže.

Kromě konzole Microsoft vyvíjí herní streamovací službu xCloud. Spekulovali jsme o tom, zda bude součástí předplatného, které už Microsoft nabízí jak na konzolích, tak na počítačích. Spencer potvrdil, že xCloud bude k dispozici v rámci tarifu Xbox Game Pass Ultimate (stojí 339 Kč měsíčně). Navíc jsme se dozvěděli, že k oficiálnímu spuštění dojde v září. Jen stále nevíme, do kterých zemí se xCloud podívá. Kdyby se to zpočátku týkalo jen zemí, kde je služba aktuálně testována, na Česko se nedostane. Web služby nicméně existuje také v české jazykové mutaci.

Zdroj: Xbox Wire

xCloud startuje v září, bude součástí Game Passu. Xbox One Microsoft hned neopustí
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 4 hlasů