Taktická tahovka Xenonauts je teď zdarma. Pospěšte si

0
Xenonauts
Xenonauts

Herní obchod GOG.com spustil letní výprodej. Až do 18. června nabízí přes 1000 her bez ochrany DRM ve slevě až 90 %. Pokud navíc do této doby utratíte alespoň 4,09 €, dostanete hororovou RPG Sunless Sea, při útratě nad 16,19 € pak GOG daruje ještě logickou plošinovku RiME.

Jednu hru ale dostanete zdarma, aniž byste museli něco kupovat (akce trvá do středy 6. 6. v 15:00). Jde o tahovou taktickou strategii Xenonauts z roku 2014. Už žánr napovídá, že o hru podobnou slavné sérii X-COM. Tvůrci se ani netají, že chtěli vytvořit novodobou verzi o dvacet let staršího titulu X-COM: UFO Defence (mimo USA známá jako UFO: Enemy Unknown).

Letní výprodej her na GOGu
Letní výprodej her na GOGu

V Xenonauts je vaším úkolem chránit planetu před invazí mimozemšťanů. Jejich lodě můžete sestřelovat v leteckých bitvách v reálném čase, stěžejním prvkem hry jsou ale pozemní tahové souboje. Cílem je zabít všechny emzáky a studovat jejich technologii, abyste mohli vyvinout lepší zbraně, které budete potřebovat pro boj se silnějšími emzáky.

Hra u kritiků získala průměrnou známku 77 %, vytýkala se hlavně zastaralá grafika, technické chyby a malé množství map. Xenonauts můžete hrát na Windows, macOS i Linuxu.

Taktická tahovka Xenonauts je teď zdarma. Pospěšte si
Ohodnoťte tento článek!
4.9 (97.14%) 7 hlasů