XFX Radeon HD 4890 s přibalenou hrou

0

V jednom nizozemském e-shopu se mihl v nabídce Radeon HD 4890, dokonce prý skladem za €259,95 (v přepočtu 7100 Kč). Zmiňovaný obchod, Salland.eu, nabídku však brzy stáhl. I tak pro vás ale máme fotky, specifikace a jiné informace o nejvýkonnějším jednočipovém Radeonu.

Všechny dosud známé informace o Radeonu HD 4890 najdete v našem shrnujícím článku. Radeon HD 4890 bez chladiče a detail posíleného napájení pak v této aktualitě. Referenční provedení karet v podání Asusu či Gigabytu zde.

Společnost XFX až donedávna vyráběla pouze grafické karty od Nvidie, před nějakým časem ale „dezertovala“, a nyní vyrábí i Radeony. Prvními plody spolupráce s AMD-ATI bylo sedm Radeonů série HD 4000, nyní k nim XFX přidává další model. Radeony HD 4890 bude XFX nabízet prý ve dvou provedeních, druhá varianta ale ještě nebyla odhalena.

XFX Radeon HD 4890 - karta

Karta je po všech stránkách referenční – takty jsou na standardních hodnotách 850/3900 MHz, chladič je stejný, jako používá Radeon HD 4870. Grafické paměti typu GDDR5 je osazen rovný 1 GB. A konečně, na napájení vám stačí dva šestipinové PCI Express konektory.

XFX Radeon HD 4890 - krabice

Co činí kartu zvláštní je přibalená plná hra Tom Clancy’s H.A.W.X..

XFX karty v ČR seženete spíše sporadicky, ale je možná jen otázkou času, než XFX dořeší problémy s distribucí, a její karty, dodávané zpravidla s doživotní zárukou, budete moci nakoupit i u nás.

Zdroj: TechConnect Magazine

Ohodnoťte tento článek!