XFX se vrhá na zdroje, chystá 850W model

0

Prodávat zdroje je dnes tak snadné! Prakticky stačí navrhnout si vlastní plechový kryt, uspořádání kabeláže, krabici, a firma může pod svou značkou prodávat zdroje jiného výrobce. XFX letos hledá nové trhy: prvním krůčkem bylo přestat ignorovat druhého dodavatele grafických čipů, nyní si ale společnost chce rozšířit obzory i za hranice grafických karet. Dost už chození okolo horké kaše, představujeme vám XFX 850 Black Edition.

Jak napovídá název, jmenný výkon zdroje je 850 wattů. Potenciální kupce se bude snažit zaujmout především modulární kabeláží, větrákem o průměru 135 mm, neotřelým designem (pokud to u zdroje někoho zajímá) a v neposlední řadě vysokou účinností. XFX 850 BE se chlubí certifikací 80plus Silver. Podmínkou pro její získání je, aby účinnost neklesla pod 85 % v rozmezí zatížení 20–100 %, při přesně poloviční zátěži je pak vyžadována efektivita 88 %.

Na pevné části kabeláže naleznete konektory ATX pro napájení základní desky, osmipinový konektor pro přídavné napájení procesoru, a dva konektory pro napájení PCI Express grafických karet. Modulárně se připojuje veškeré napájení pevných disků a optických mechanik a dva další PCIe konektory. XFX je označuje jako „6/8-pin“, pravděpodobně tedy budou osmipinové s odlamovacími dvěma kontakty.

Zdroj má jedinou +12 V větev, která dokáže dodávat až 70 ampér proudu, čili 840 wattů energie. Podle toho lze vystopovat, kdo je skutečným výrobcem zdroje. Na chlup stejné specifikace i včetně certifikace 80plus Silver má Seasonic M12D 850W; jeho dalším již existujícím klonem je Corsair TX850. Kolik bude historicky první zdroj se značkou XFX stát, zůstává zatím ve hvězdách. Zatím to vypadá, že XFX ani nemá hotový produkt, pouze vizualizace. Ale snad se skutečného 850W PSU z černé edice dočkáme na Computexu.

Zdroj: The Tech Report

XFX se vrhá na zdroje, chystá 850W model
Ohodnoťte tento článek!