Xiaomi bude vyrábět i herní monitory, začne na 34″ a 144 Hz

5

Xiaomi vyrábí téměř vše, takže ani není příliš překvapivé, že se pouští do herních monitorů. Nebo vlastně do monitorů vůbec. Xiaomi totiž na listopad chystá zakřivený herní monitor s (vcelku běžnou) úhlopříčkou 34″, rozlišením 2560 × 1440 px a frekvencí 144 Hz. Monitor se do prodeje má dostat až v listopadu pod názvem Xiaomi eSports 34, prozatím pouze na čínském trhu.

Xiaomi je desátým největším výrobcem televizorů na světě, takže s velkými displeji už má zkušenosti. Zrovna u Xiaomi to ale není tak, že by tahle vcelku mladá firma měla gigantické oddělení výzkumu a vývoje a mohla tak vyrábět úplně všechno. Často prostě koupí nějaký startup a tím si rozšíří portfolio.

V tomto případě se Xiaomi spolehne na společnost Century Innovative Technology, která mu monitory vyrobí. O akvizici se zdroje nezmiňují, a tak může jít jen o prostou spolupráci a pomoc při výrobě. Xiaomi sice vyrábí a prodává kde co, ale v herním světě toho nabízí zatím překvapivě málo. Kromě smartphonu Black Shark snad jen herní notebook.

Xiaomi bude vyrábět i herní monitory, začne na 34″ a 144 Hz
Ohodnoťte tento článek!
3.8 (75%) 4 hlasů

5 KOMENTÁŘE