Xiaomi bude vyrábět i herní monitory, začne na 34″ a 144 Hz

4
xiaomi monitor
xiaomi monitor

Xiaomi vyrábí téměř vše, takže ani není příliš překvapivé, že se pouští do herních monitorů. Nebo vlastně do monitorů vůbec. Xiaomi totiž na listopad chystá zakřivený herní monitor s (vcelku běžnou) úhlopříčkou 34″, rozlišením 2560 × 1440 px a frekvencí 144 Hz. Monitor se do prodeje má dostat až v listopadu pod názvem Xiaomi eSports 34, prozatím pouze na čínském trhu.

Xiaomi je desátým největším výrobcem televizorů na světě, takže s velkými displeji už má zkušenosti. Zrovna u Xiaomi to ale není tak, že by tahle vcelku mladá firma měla gigantické oddělení výzkumu a vývoje a mohla tak vyrábět úplně všechno. Často prostě koupí nějaký startup a tím si rozšíří portfolio.

V tomto případě se Xiaomi spolehne na společnost Century Innovative Technology, která mu monitory vyrobí. O akvizici se zdroje nezmiňují, a tak může jít jen o prostou spolupráci a pomoc při výrobě. Xiaomi sice vyrábí a prodává kde co, ale v herním světě toho nabízí zatím překvapivě málo. Kromě smartphonu Black Shark snad jen herní notebook.

Xiaomi bude vyrábět i herní monitory, začne na 34″ a 144 Hz
Ohodnoťte tento článek!
3.3 (66.67%) 3 hlas/ů

4 KOMENTÁŘE