Xiaomi jde oficiálně do Česka i na Slovensko

10
Xiaomi Mi Max 2

Liu Yi, šéf Xiaomi pro globální obchod, řekl německému listu Handelsblatt, že jeho firma chystá expanzi do Evropy. Nejdříve se zaměří na tu východní, kam řadí i Česko. Prodávat by tady měla smartphony, fitness náramky, reproduktory a powerbanky. Následně zamíří také na západ.

Handelsblatt naznačuje, že vstup do Evropy uspíšila patentová dohoda s Nokií, jak jsme spekulovali už v pondělí. Přesný termín vstupu do Evropy však Liu Yi zatím neupřesnil. Chce však v Evropě v následujících třech letech otevřít až 2000 obchodů.

Kromě Česka a Slovenska Xiaomi zamíří také do Polska, Maďarska, Lotyšska, Litvy, Estonska, Ruska, Běloruska, Ukrajiny a Řecka.

Produkty Xiaomi jsou díky šedému dovozu v Česku dostupné již několik let. Oficiální prodej ale mimochodem znamená, že by veškeré smartphony mohly dostat podporu „českého LTE“, tedy pásma 800 MHz. To zatím splňovaly jen některé modely označované prodejci jako Global. Původně však byly určené jen pro některé asijské trhy, které toto pásmo rovněž využívají.

Ohodnoťte tento článek!

10 KOMENTÁŘE

  1. Jak může dojít ke zdražení v oficiální distribuci, když tu oficiální distribuce ještě není? Nebo máte na mysli, že dojde ke zdražení kvůli oficiální distribuci? Nutí tu neoficiální někdo zdražit? Je oficiálním vstupem Xiaomi na náš trh automaticky zabit šedý dovoz? Takový miBand2 se u nás prodává od nějakých 680-1100 (alza jsou dobrý zloději). V číně lze pořídit v přepočtu kolem 500-570kč. Dle vás to tedy zdraží ještě víc? Alza to bude prodávat za 2k? To budou šedí prodejci nadšeni s cenou kolem 700kč.

    • Je to skoro přesné jak jste to napsal. Na tzv. šedém dovozu se totiž nepřiživuje tolik subjektů, takže není třeba cenu nesmyslně navyšovat. nebát EU, nepotřebovalo by se šaškovat s certifikacema přímo od výrobce a všechno by vesele fungovalo jako doposud. Protože z toho ale v RVHP nikdo nic nemá do kapsy, vymyslí se zákaz a následně oficiální distribuce. Tak to funguje už roky, tyhle restrikce, zákazy a následné povolování, celkem mi není jasné jak je možné že to tady ještě někdo nepochopil kde je ten průser.