U nás sice narazíte hlavně na televizory Samsung a ve světě ostatně taky, ale na dalších příčkách probíhá lítý boj. Za největším výrobcem televizorů na světě následuje LG a pak s velkým odstupem dvě čínské firmy (TCL a HiSense). Teprve poté Sony, Philips (TP Vision) … no a těsně za Panasonicem je na desátém místě Xiaomi.

Kdo by to byl ještě před pár lety řekl, když před pár lety ještě Xiaomi neexistovalo. Původně singapurská společnost byla založena teprve v roce 2010. Pro srovnání – až po představení prvního iPadu.

Statistika od společnosti All View Cloud jej nyní řadí mezi největší výrobce televizorů, ač náskok Samsungu nebo LG je pořád obrovský. Xiaomi přitom první televizor představilo až v roce 2013 a ještě loni s ním tabulka vůbec nepočítala. Za pět let tedy dosáhlo Xiaomi velkého úspěchu. Za celý rok 2017 se na světě prodalo (respektive shipments) 270 milionů televizorů, data z grafu níže jsou za únor 2018. Bohužel bez přesných čísel.

xiaomi-tv

Třeba u základního 32″ modelu Mi TV 4A prodalo Xiaomi za osm měsíců výroby jen v domovské Číně na milion kusů, a to má pouze nízké HD rozlišení. V nabídce má samozřejmě i 4K HDR modely a mezi výrobci smartphonů se Xiaomi daří také. Nedávno se dostalo na čtvrtou příčku za Samsung, Apple a Huawei, když přeskočilo Oppo.

Xiaomi je desátým největším výrobcem televizorů. První model přitom ukázal teprve před pěti lety
Ohodnoťte tento článek!
4.6 (92%) 5 hlasů