Xiaomi oficiálně v Česku – bude jej prodávat O2, distributoři jsou ale dva

17

O2 jako první český operátor zavádí do prodeje smartphony Xiaomi. To se přitom do Evropy příliš nehrnulo a neoficiální distribuci s českou podporou doposud zajišťovala hlavně společnost Lion Mobile (xiaomimobile.cz). Od minulého měsíce je ale značka Xiaomi v Česku již oficiálně (s podporou přímo čínského výrobce) a zajišťují ji dvě menší firmy: Seymoore Trade (aka Witty Trade) a Beryko, které ale spolupracují s velkoobchody eD´ System a SWS.

„Podle nově aktivovaných zařízení v naší sítí vidíme, že Xiaomi je stále oblíbenější značka. Proto jsme se rozhodli ji zařadit do našeho portfolia a nabídnout zákazníkům nákup i s dalšími výhodami, jako je pojištění, možnost nákupu na splátky a kvalitní servis.“ řekl Jindřich Fremuth, ředitel komerční divize O2.

Xiaomi tedy dlouho Česko nezajímalo a nyní si vybralo hned dva distributory. O2 na dodávkách nyní spolupracuje s prvním z nich, společností eD´ System. O2 neuvádí, zda půjde o Dual SIM verze, ovšem třeba v případě telefonu Huawei P10 prodával jako jediný operátor Dual SIM.

xiaomi_mi_mix_2
Bezrámečkový Mi Mix 2 stojí okolo 20 000 Kč

V nabídce bude mít prozatím Xiaomi Redmi Note 5A za 3595 Kč, Xiaomi Mi A1 za 6495 Kč a Xiaomi Mi Mix 2 (O2 cenu neuvádí, odhadujeme ji přes 20 000 Kč). Brzy přibudou i chytré hodinky Huami Amazfit za 3990 Kč a náramek Mi Band 2 za 899 Kč.

Vedle O2 bude Xiaomi z oficiálního dovozu v prodeji v mnoha dalších eshopech, současně ale zřejmě neustane ani prodej neoficiální. Ani tyto smartphony Xiaomi totiž nejsou ochuzeny o podporu našich frekvencí LTE, byť původně určené pro asijské země se shodnými kmitočty (tzv. verze Global).

Pro porovnání, na webu původního neoficiálního českého dovozce koupíte zmíněné smartphony za ceny o 300 respektive 400 Kč levněji. Bezrámečkový Mi Mix 2 zde přijde na 19 999 Kč, přičemž O2 jeho cenu zatím neuvádí.

Ohodnoťte tento článek!

17 KOMENTÁŘE

  1. Tak se přestaň děsit. Třeba budeš mile překvapen. Já to měl podobné, ale úplně obráceně. Nechtěl jsem za žádnou cenu Samsunga a měl jsem velký problém přesvědčit nadřízené, aby mi koupili podstatně lepší Xiaomi, a to dokonce za menší peníz. Jaký to div. Po půl roce už se kupují jen ty Xiaomi, jelikož poměr cena-výkon je o ligu dál než u Samsungu. Má ho už i ředitel :):):)

    • To je klasika. Kdyby staly iPhone 3k jak kdejaký Xiaomi, který ho hravě pose*e ve všech směrech, tak o ně nikdo ani nezavadi. Jenomže je prostě 10x předražený, tak si troubove mysli ze to taky musí být něco 10x lepšího a pak když zjistí že to tak kupodivu není, tak o to víc hejtuji všechno ostatní, ale nikdo si to už nepřizná. Lidi to tak prostě mají no, neví, neznají ale budou pi*ovat co jim síly stačí, místo aby použili ten prejt co mají v lebce a pochopili že na telefonu už nikdy, nikdo, nic nevymyslí. Dokud budu mět hlupi peníze, budu mět kramaři rej 😊

    • Kdybych si mohl vzít libovolné zařízení a bez zásahu operátora, tak je mi to vcelku jedno. Jenže my dostaneme operátorem zmršené paskvily… A vzhledem k tomu, že Xiaomi budou levné, tak už vidím, jak nám dají právě ty, a cokoli do nich operátor nacpe, bude ke škodě funkčnosti, nikoli k užitku.

  2. Tak třeba já nemám v mobilu xiaomi od operátora ani ň. A pokud chceš vinit značku či výrobce telefonu za to, že vaše firma neumí nakupovat telefony a kupuje je od operátora už brandovane, tak jsi prostě trouba 😂 A ne sorry, tys toho viděl už vic než já kdy vživotě uvidím, takže tuhle banalitu kterou znají 15ti lete děcka (hádám že o o moc víc ti nebude) znát nebudeš 😂 Zase napiš, pro pobavení jsi nezbytný …