Xiaomi představilo svou první myš. Vypadá to na ergonomické peklo

4

Čínská společnost v létě představila vlastní notebook, takže bylo otázkou času, než se vrhne i na potřebné příslušenství. První vlaštovkou je myš nazvaná prostě Mi Mouse. Využívá laserový snímač s udávanou přesností 1200 dpi a k počítači se připojuje bezdrátově. Jednak pomocí rádiového vysílače do USB a jednak pomocí Bluetooth 4.0. Díky tomu může fungovat se dvěma zařízeními „současně“, na spodní straně je přepínač.

Xiaomi Mi Mouse
Xiaomi Mi Mouse 

Mi Mouse vsadila na drobné rozměry i hmotnost, je to ostatně primárně myš pro notebooky. Měří 110 × 57 × 24 mm, a 78 gramů a je vyrobena z hliníku. Napájí ji dvě AA baterky. Tvar je vhodný pro leváky i praváky. Vhodný ale možná není správné slovo, ergonomie myši zcela chybí, podobně jako myši od Applu připomíná mýdlo. Mi Mouse obsahuje dvě tlačítka a klikatelné kolečko.

Xiaomi Mi MouseXiaomi Mi Mouse 

Xiaomi bude myšku prodávat od tohoto týdne za 99 juanů (350 Kč). Cena hraje prim, díky ní. duálnímu připojení a všudypřítomným čínským obchodům s bezplatnou dopravou by Mi Mouse mohla být populární také v Evropě.

 

Zdroj: Xiaomi via GSM Arena

Ohodnoťte tento článek!

4 KOMENTÁŘE

 1. No, proti běžným bezdrátovým myším o délce 95-98 mm bude myš dlouhá 110 mm ergonomickou královnou. Jen je blbě umístěné kolečko. Až udělají Mark II s kolečkem víc vpředu, tak si ji dám z Číny poslat.

  • Mně malá bezdrátová myška zase vyhovuje. V kombinaci s dlahou pro zafixování zápěstí (OR 10F krátká) pak zápěstí vydrží i velkou zátěž a karpály zlobí méně. Nevýhodou je, že se v tom ruka potí, tak to po nějaké době zasmrádne a musí se vyprat.

  • Jo, 110 mm je základ, aspoň u mne.
   A tento „ergo“ je u těch maličkých noťas-myší pěkná blbost (vždy je ne-ergo).
   Jinak dělal jsem se spoustou myší a nějaké to ergo, co se týče tvaru, na mne nemělo vliv.
   Spíš jak cvakne, pohyb po jakékoliv podložce …