Tenhle hloupý telefon bychom uvítali i u nás. Kariéru mu pomůže rozjet Xiaomi

11
Xiaomi Qin AI Phone
Qin AI Phone

Qin AI Phone je telefon, který se pokouší o štěstí a přízeň fanoušků v čínské crowdfundingové kampani pořádané Xiaomi. Vzdáleně připomíná například Nokii 225, ale oproti čtyři roky starému finskému modelu přináší modernější výbavu.

Mobil má rovněž 2,8″ displej s rozlišením 240 × 320 px, klávesnice pod ním vypadá na obrázcích velmi dobře, maximálně totiž využívá volný prostor. Čím je však telefon zajímavý, je podpora sítí LTE nebo Wi-Fi. Má také GPS, infraport pro ovládání spotřebičů a nabíjí se oboustranným konektorem USB-C, což u hloupého mobilu vidíme prvně. Co naopak nevidíme vůbec, jsou foťáky. V nových tlačítkových Nokiích jsou stejně naprosto nepoužitelné.

Xiaomi Qin AI Phone
Qin AI Phone

Qin AI Phone je dualSIM, sekundární slot se dělí o místo s microSD kartou. Telefon obsahuje dvoujádrový procesor ARM Cortex-A53 (1,3 GHz), 256 MB RAM a 512 MB na flashovém úložišti. Uvnitř běží na Androidu postavený Mocor 5 OS. S 1480mAh akumulátorem prý telefon vydrží až 15 hodin hovoru nebo 17 dnů v pohotovosti. K dispozici bude i osekanější verze s procesorem Cortex-A7, 8 MB RAM a 16 MB flash paměti, ta bude podporovat jen 2G sítě (a je bez Wi-Fi i GPS) a běží na úsporném Nucleus OS.

Cena? Qin AI Phone 2G stojí jen 199 juanů (650 Kč), 4G pak 299 juanů (970 Kč). Do Česka se zcela určitě nepodívá, ale z čínských e-shopů by se k nám mohl neoficiálně dostat. Problémem však bude chybějící lokalizace a zřejmě i nekompatibilita s českým LTE.

Tenhle hloupý telefon bychom uvítali i u nás. Kariéru mu pomůže rozjet Xiaomi
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (87.78%) 18 hlasů

11 KOMENTÁŘE

 1. „K dispozici bude i osekanější verze s procesorem Cortex-A7, 8 GB RAM a 16 MB flash paměti, ta bude podporovat jen 2G sítě a běží na úsporném Nucleus OS.“

  Tuhle osekanou verzi s 8 GB ram CHCI!!

   • V dnešní době používám telefon hlavně k tomu k čemu byl primárně v druhohorách určen a to k telefonování. V třetihorách ho ještě používali k SMSkování a toho se taky leckdy dopustím.
    Další výhodou je, že to má tlačítka a tak poslepu mohu za jízdy cvakat sms aniž bych spustil oči ze silnice.
    Další výhodou je, že většinou má nainstalovaný idiotský systém, který je tak jednoduchý, že prakticky k tomu není potřeba žádný supervýkonný procesor. To znamená, že když zmáčknu tlačítko doprava, tak během tisícini vteřiny se mi zobrazí kalendář, když dám šipku dolů, tak okamžitě jsem v seznamu kontaktů, vlevo píšu sms.
    Když se hovor spojí tak je okamžitě spojenej, vždycky su nasranej, když druhá strna řve do telefonu: „halo! halo! já nic neslyším! Jste tam ? “ A po třech vteřinách mě teprve začnou slyšet.
    No a nejlepší je velikost, strčím ho do kapsy a jdu. Když se s ním posadím tak sedím, nemusím se strachovat, že se mi do kapsy nevejde, nebo kus z ní čučí ven a nebo při sednutí praskne display. S tím je spojená i váha, kdy tyhle telefony sotva dosáhnou 80g, to v kapse pomalu necítíš. Ale ty cihly vážící půl kila? to ti stáhne kalhoty až na zem.
    Další věcí je že musíš doinstalovat svítilnu, kalkulačku a další ptákoviny, které hloupý telefon umí hned. A hlavně nemusíš hledat a čekat půl hodiny na zobrazení kontaktů, než se tvůj mobil spojí s NSA a nahlásí, že chceš nejspíše někomu volat. Vždyť jenom najít něco v chytrém telefonu je zábava na půl dne. Jak kontakty, tak kalkulačka a další ptákoviny.
    A konečně se dostáváme k tomu, že ty potřebuješ nabíjet každej den baterku, aby ti ten chodící kompijůtr byl schopen volat. To já si u hloupého telefonu nepamatuji kdy jsem ho naposledy nabíjel. Jestli před týdnem a nebo před čtrnácti dny? asi. Je mi to jedno, nemusím ho hlídat, když ráno zahlásí, že má vybitou baterii tak se mnou zvládne ještě několik hodin telefonovat v práci, jít se psem ven a až večer ho dám na nabíječku a pořád jede. Zkus to s tím chytrým.
    No a když už jsi to dočetl až sem a zjistil jsi jací idioti jsou majitelé údajně chytrých telefonů, tak ti povím proč nechci hloupý telefon bez foťáku, protože se občas pohybuji po stavbách a občas se objeví nějaká nenadálá věc, kterou potřebuji řešit a stačí mi to na jednoduchá fotografie. Nemusím tak s sebou neustále nosit normální foťák, nevím jak vy ale ve stavebnictví opravdu stačí 2MPix foťak aby se zdokumentovala hloubka výkopu, jak tam jsou síťě, kde tam je chodník, kde tam je dekl vod kanálu. Na tohle všechno nepotřebuju 12Mpix foťák s HDR a čočkou s nekonečním ostřením až na měsíc, tak proto.