Plně nabito za 17 minut. Xiaomi testuje 100W nabíječku pro mobily

6

Oblast rychlonabíjení se má ještě pořád kam posouvat. Extrémních hranic se nově dotklo Xiaomi, které ukázalo mobilní nabíječku s výkonem, který už běžně nevídáme ani u notebooků. Adaptér dokáže mobil pumpovat až 100 watty a nabít 4000mAh akumulátor za 17 minut.

Donedávna bylo rekordmanem čínské Oppo, které uvedlo 50W adaptér SuperVOOC, jenž telefon Find X Lamborghini (3400 mAh) nabil z nuly na sto za 35 minut. Huawei Mate X letos nabídne dokonce 55W nabíječku. Xiaomi slibuje ještě dvakrát vyšší výkon.

V testu ukazuje srovnání neznámého vlastního mobilu proti konkurenčnímu Find X (základní model s 3700mAh akumulátor) s 50W nabíjením. Xiaomi mělo za 17 minut hotovo, Oppo bylo těsně před dvěma třetinami kapacity.

Bližší informace neznáme. Z videa lze pouze vyčíst, že nabíječka je dimenzovaná až na 20 V a 5 A. Efektivita je samozřejmě nejlepší na začátku, dle měřiče bylo maximum 89 W na 34 %, postupně výkon klesal a ke konci už se telefon plnil „jen“ 23 W. Samotnou nabíječku ani kabel vidět není, konfiguraci mobilu také neznáme. Xiaomi muselo použít triky, které mobil neusmaží a zároveň si akumulátor (zřejmě rozdělený do více článků) udrží rozumnou životnost. Možná ani nejde o konvenční lithiový článek, snad k tomu výrobce někdy řekne více.

Plně nabito za 17 minut. Xiaomi testuje 100W nabíječku pro mobily
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 8 hlasů

6 KOMENTÁŘE

   • Jako souhlasil bych, ale kdyz ono neni co koupit. :-/

    Nechci:
    -vyrez
    -prustrel
    -bez Jacku
    -5 fotaku a vic
    -zaobleni
    -se stupidnim pomerem stran, ideal 16:9, maximum jsem ochoten tolerovat 18:9.

    -radeji hardwarova tlacitka (na tom vyslovene netrvam)
    -aby tam sel dat LineageOS, tudiz potrebuju procesor Snapdragon
    -aby tomu slo odblokovat bootloader, potrebuju root a xposed.

    • Tak to víš no, když si votroubek neuvědomí že ho nikdo nenutí to kupovat když nechce, když jediné co zná je lithiova baterka a tak nějak zapoměl že vývoj jde dopředu ve všech směrech, že spousta vynálezu měla jepičí život a jejich praxe skončila dříve než začala a hlavně, ještě to ani neviděl a už ví že to nebude fungovat, tak musí žvanit nesmysly 😉 To je taková Česká klasika všechno předem odsoudit a hlavně nadávat na Putina a Číňany, přitom kromě auta má doma zbytek věcí taky čínských 😂