Xiaomi ukázalo smartphone zcela bez konektorů a s displejem přes všechny strany

10
Xiaomi Mi Mix Alpha II obr3
Xiaomi Mi Mix Alpha II obr3
-
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi zveřejnilo video smartphonu s displejem zakřiveným přes všechny čtyři strany. Čínský výrobce již podobný futuristický telefon s přetékajícím displejem v minulosti ukázal, ale Mi Mix Alpha si stále nekoupíte.

Telefon na videu by mohl být Mi Mix Alpha II, ale jde zatím pouze o koncept. Tělo na sobě nemá jediný port, přední kamera je ukrytá pod displejem, jen zadní klasicky vystupuje v modulu s několika fotoaparáty. Připojení sluchátek je pouze bezdrátové, nabíjení je bezdrátové a ovládání hlasitosti bude probíhat pomocí virtuálních tlačítek. Téměř jistě nebude uvnitř ani slot na microSD či SIM kartu, kterou nahradí podpora eSIM.

Zakřivení displeje je téměř pravoúhlé, efekt waterfall přetéká v úhlu 88°. Pro jeho výrobu bylo potřeba ohnout sklo za vysokého tlaku při teplotě 800 °C. Boky telefonu sice neobsahují tlačítka, ale je zde místo pro stavovou lištu a další informace, které by na hlavní části displeje překážely. Jak to bude vypadat při přehrávání filmu koncept neukazuje.

Xiaomi tvrdí, že telefon využívá 46 patentů vyvinutých přímo v Xiaomi a právě díky nim se mu prý podařilo nahradit fyzické ovladače. Zakřivené displeje se již běžně objevují u mnoha výrobců, kteří na ně ale nespoléhají jako na technologii budoucnosti a prakticky vždy představí i levnější variantu s rovným displejem. Vzpomeňme také na prohnuté televizory a kde je jim konec.

Xiaomi ukázalo smartphone zcela bez konektorů a s displejem přes všechny strany
Ohodnoťte tento článek!
4.7 (93.33%) 6 hlasů

10 KOMENTÁŘE

  • To nevadí, že trouby nepečou, vysavače nevysávají, holicí strojky nestříhají a operační systémy, prý kvůli bezpečnosti, svazují ruce čím dál tím víc. Design, reklama, prodeje, to je, oč tu běží. Stačí pohlédnout na instalační hlášku Windows 10 „Nechte všechno na nás [, o nic se nestarejte]“, která krásně vystihuje celkovou filosofii současnosti.
   Naděje skončily s poslední továrnou v Evropě a posledním skutečným vývojovým týmem. A můžeme si za to z části sami.
   Teď už je dávno pozdě měnit nějaký trend nebo alespoň nabídnout pár okrajových modelů. Tedy nikdy není tak úplně pozdě, ale bylo by to těžší než dříve. Mnohem těžší.

   • Ale jsou to kopirky, nic z toho nevynalezli. Nedokazali ani vyrobit vic jak 2k unibody keramickych tel za tyden. Praxe bude az toho vyrobi nekolik milionu, ne jedno video, ktery je mozna podvodny, jak ma xiaomi ve zvyku.