Xiaomi v Evropě roste, ve Španělsku už je první před Samsungem

Zatímco celosvětově vede v prodejích smartphonů Samsung stále těsně následovaný čínskou společností  Huawei (která navíc pořád roste), tak nám bližší trhy v západní Evropě vykazují trochu jiné statistiky.

3

Samsung je sice se 37 % pořád jednička, druhý je ale narozdíl od celosvětového žebříčku Apple s iPhony. S odstupem se na třetím místě drží Huawei, který ovšem vykazuje největší pokles 40 %. Huawei zdá se sankce i pandemie zasáhly na evropském trhu tvrdě. Pokles však mají všichni tři největší hráči, tedy i Samsung s Applem.

Na čtvrtém místě v prodejích je Xiaomi, jež narozdíl od nich raketově roste. Na evropském trhu se vyjímá například Španělsko, kde je Xiaomi dokonce jednička a Samsung až třetí.V Itálii je Xiaomi stále třetí, ale nárůst prodejů tam má ještě několikanásobně vyšší.

Pátá je pak společnost HMD Global, tedy nová (ovšem také již čínská) Nokia, která už dávno předběhla HTC, Sony, LG i Motorolu. I ta ale zaznamenala pokles a drží dvě procenta trhu.

Nejprodávanějším smartphonem Samsungu, ovšem měřeno již celosvětově, byl za minulé období Galaxy A50 a pětková řada si prvenství ponechá zřejmě i letos. V prvním kvartále se prodalo šest milionů kusů Galaxy A51. U Xiaomi je na špici model Redmi Note 8 a 8T. S velkým náskokem je nejprodávanějším telefonem iPhone 11, ale Apple má zase relativně málo modelů. Minulé čtvrtletí však podle stejného zdroje držel více předních pozic.

zdroj: Phonearena

Xiaomi v Evropě roste, ve Španělsku už je první před Samsungem
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 5 hlasů

3 KOMENTÁŘE

    • Šmírování? Mícháte jabka a hrušky… Odesílání dat rozhodně není šmírování, pokud čtete podmínky užívání služeb, tak to dělá i Google, Apple, Samsung… šmírování by bylo,pokud by vás sledovali přes kameru…. Xiaomi že je posílalo nezabezpečené,proto se o tom psalo, a kdo ví jestli to je pravda, a pro úplnou anonymitu bych doporučil používat Tor 🙂

      • To ste vedle. Ostatní prohlížeče neposílají url adresy na svoje servery. To je šmírování tak si přestaňte hrát se slovy. Xiaomi prohlížeč to dělá/dělal. Spousta lidí méně zdatných ho jistě používala. Je velký rozdíl co se posílá. Zda nějaká telemetrie nebo přímo data.