Xiaomi zlepšuje podporu LTE a otevírá první showroom v Česku

3

Smartphony značky Xiaomi se vždy vyznačovaly výborným poměrem ceny a výkonu, ale kvůli chybějící (či nepovolené) podpoře některých frekvencí LTE byla jejich využitelnost poloviční. Praxe je taková, že obchody sice podporu LTE často uvádí, ale často se jedná jen o frekvence 1800 a 2100 MHz. Mnohem důležitější kmitočet 800 MHz chybí.

První dva modely s podporou „českého LTE“ byly Redmi Note 3 (Global) a Redmi 3S (Global). Nyní už jako globální verze s plnou podporou LTE (minimálně 800, 1800 a 2100 MHz) existuje ještě model Redmi 4A. Od začátku března je v prodeji také nový 5,5″ skoro-phablet Redmi Note 4 Pro a od konce ledna 5,7″ phablet Mi Note 2.

xiaomi-redmi-4a-lte-global
Xiaomi Redmi 4A s LTE

Redmi 4A se u nás sice prodává už od ledna, nicméně v počátcích prodeje neobsahoval stabilní ROM, proto jej třeba dovozce xiaomimobile.cz v nabídce zprvu neměl. Spolu s Redmi 3S je Redmi 4A druhým smartphonem Xiaomi s podporou LTE a kompaktnější velikostí menší než 5″ (ani jeden nemá USB-C). Nové luxusní Mi Mix je bohužel bez LTE.

screenshot-2017-03-14-13-06-44

Xiaomi také vydalo statistiku za rok 2016, podle které je nejprodávanějším zařízením levné Redmi 3 (které přitom naše LTE nemá), Redmi 3S Global je až druhé. Nabídka Xiaomi pro český trh se zlepšuje, což dokládá otevření prvního showroomu Xiaomi v Česku, kde má být k vidění kromě smartphonů také Xiaomi skútr a několik dalších netradičních produktů. Showroom v Praze otevřela společnost Lion Mobile, která provozuje web xiaomimobile.cz

img_1277
Nový showroom Xiaomi

Showroom se zaměřuje na prezentaci dosud méně známých produktů Xiaomi z oblasti Smart Home a možnosti jejich propojení přes mobilní aplikaci. Čistička vzduchu, varná konvice, robotický vysavač, nebo rýžovar. To vše lze na dálku ovládat přes aplikaci Mi Home. U příležitosti slavnostního otevření bylo možné vyzkoušet si i Xiaomi elektrokoloběžku, nebo populární dron.

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE

  1. Dost zásadní informace a v článku naprosto chybí – Xiaomi na Evropu z vysoka ****, telefony sem oficiálně nedováží, a proto není u většiny jejich telefonů LTE na 800Mhz, a telefony které ho podporují, nejsou určený pro EU trh, ale pro Taiwan…