Xigmatek představil bílou edici chladiče Dark Knight a teplovodivou pastu

0

Chladič procesoru Xigmatek Dark Knight v edici Nighthawk byl představen na jaře loňského roku. Jak již název napovídá, byl celý zahalen do odstínu tmavé barvy. Nyní však výrobce představil novou edici s názvem Frostbourne, která se liší již na první pohled.

Xigmatek Dark Knight Frostbourne Edition je na rozdíl od svého předchůdce celý zbarven do bílé barvy. Jeho rozměry jsou 120 × 50 × 159 mm, hmotnost pasivu (bez ventilátoru) je 406 gramů. Trojice heatpipe s průměrem 8 mm je v přímém styku s rozvaděčem tepla procesoru. Toto řešení odvodu tepla se osvědčilo a Xigmatek byl právě jeden z prvních, kdo jej začal používat u většiny svých chladičů.

 

Hliníkové lamely pasivu jsou pokryty bílým keramickým materiálem, který slouží k lepšímu přenosu tepla z lamel do vzduchu. Podobné řešení používá i Asus na chladičích svých desek Sabertooth. Dodávaný 120mm ventilátor s tloušťkou 25 mm je možné regulovat pomocí PWM. Jeho rozsah je 800 až 1400 ot./min, hlučnost by neměla překročit hranici 16 dBA. Díky fluidním ložiskům je živostnost ventilátoru 50 tisíc hodin.

Chladič je kompatibilní se všemi dnešními paticemi Intel LGA 775, 1156, 1155, 1366, 2011 a AMD AM2(+), AM3(+), FM1, FM2(+).

Novinka si své místo na trhu bezpochyby najde. Černých chladičů je v prodeji poměrně dost, ale bílé chladiče jsou zatím výjimkou. Kdy bude chladič dostupný na našem trhu není známo, cenu očekáváme zhruba kolem 1300 Kč.

Spolu s chladičem představil Xigmatek také novou teplovodivou pastu s názvem Xi-3 HDT. Její tepelná vodivost dosahuje 9,1 W/mK, což je více než má oblíbená pasta Arctic MX-4. Mezi její další přednosti patří především dlouhá živostnost (až 10 let), dobrá roztíratelnost a elektrická nevodivost.

Už z názvu je patrné, že je pasta vhodná také pro použití s chladiči, které disponují technologií HDT (heatpipe direct touch). Pasta se bude prodávat ve čtyřgramovém balení. Cenu však zatím výrobce neoznámil.

Zdroj: Xigmatek

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Uniká mi, proč nemůže být po zadání hesla časová prodleva k zadání dalšího hesla, například 2 sekundy. Tím by se doba protáhla do bambilion nekonečna. Pokud se nepletu, podobně to má TrueCrypt. A vůbec, 8 místné heslo na „zabezpečení“ počítače je nesmysl.

  2. To může být náhodou celkem drahej byznys, když někdo bude chtít prolomit heslo tak by si zaplatil slušnej balík peněz u dané firmy která by heslo dokázala prolomit za několik hodin. A cenu hardwaru by to rychle zaplatilo. Jen doufám že mě toto nikdy nikdo neudělá 🙂

  3. Souhlas, plus tedy to blokování nebo alespoň větší prodleva (20min) po neplatných pokusech … ony nemusí být 3, může jich být třeba 12, to by mělo běžnému člověku (narozdíl od lámacího skriptu) bohatě stačit.

    Edit: měla být reakce na příspěvek od Milan Herbig