Xigmatek představil chladič Dark Knight II s keramickou úpravou povrchu

0

Xigmatek doposud nabízel tři verze původního chladiče Dark Knight. Kromě standardního provedení se později objevily ještě modely Night Hawk Edition a Night Hawk Frostbourne , jejichž žebra byla opatřena speciálním keramickým povrchem, který má zlepšovat vyzařování tepla z povrchu hliníkových žeber. Kromě toho využívají také ventilátory s ložisky FCB (Fluid Circulative Bearing), tedy obdobu hydrodynamických ložisek, zatímco standardní verze byla vybavena větráčkem s kuličkovými ložisky.

Dark Knight II je postaven na základě vylepšené edice Night Hawk, od které si vypůjčil keramický potah hliníkového žebrování. Rozměry pasivu 120 (š) × 50 (h) × 159 (v) mm zůstaly u všech tří modelů stejné. Stejně tak nechybí ani trojice 8mm heatpipe, jež se přímo dotýkají rozvaděče tepla procesoru. Pasiv bez ventilátoru má hmotnost 406 g.

Druhá generace chladiče je vybaven 140mm ventilátorem s kluznými ložisky, který poměrně značně přesahuje hranice pasivu. Rozmezí pracovních otáčeje pohybuje od 800 do 1200 ot./min. zatímco průtok vzduchu dosahuje až 90,3 CFM (153,4 m3/h). Hlučnost dle výrobce nepřesáhne 18 dBA a životnost ventilátoru je hezkých 150 000 hodin, což je v obou případech citelný pokrok oproti 30 dBA a 50 000 hodin u ventilátorů použitých na předchozích verzích chladiče. Výjimkou je verze Frostbourne, která má nižší otáčky ventilátoru a hlučnost do 16 dBA.

 

Dark Knight II bude k dostání v černém a bílém provedení, přičemž v obou případech bude osazen modrým ventilátorem. O ceně a dostupnosti zatím nepadla zmínka, avšak verze Night Hawk Edition se u nás stále ještě prodává za necelých 1200 Kč, a model Frostbourne je poté o pár desetikorun dražší. Dark Knight II by se tedy mohl prodávat v obdobné cenové relaci. Součástí balení je také univerzální montážní sada, která podporuje všechny dnes používané patice s výjimkou Intel LGA 2011 v3.

Zdroj: Xigmatek

Ohodnoťte tento článek!