Xigmatek XAF: okřídlené ventilátory s hlučností 18 dBA

0

Xigmatek míří do Evropy s novou sérií ventilátorů XAF, která zahrnuje celkem pět modelů, které se liší barevným zpracováním a přítomností LED diod. Tyto ventilátory jsou určeny k vytváření proudění vzduchu ve skříni a mají dlouhou životnost (hodnotu MTBF udává výrobce na 150 000 hodin). Té je dosaženo použitím ložisek s osou v měděném pouzdře a systému mazání používanému v letectví.

Ventilátory XAF se vyznačují hlučností pouhých 18 dBA při maximálních otáčkách, které lze díky PWM regulovat v rozmezí 800 až 1300 otáček za minutu, zatím co průtok vzduchu se pohybuje v rozmezí 104,2 až 151,3 m³/h při statickém tlaku 0,62 až 1,08 mm H²O.

Speciálně zahnuté lopatky Wave Blade zvyšují průtok vzduchu o 25 % a zároveň snižují hlučnost o 10 % oproti ventilátorům s rovnými lopatkami. Další předností těchto 14cm ventilátorů je možnost osazení do 12cm pozic.

Série ventilátorů XAF zahrnuje černé a bílé verze bez podsvícení a oranžové, modré a černé ventilátory s LED diodami.

Xigmatek již rozesílá nové ventilátory XAF do evropských obchodů. První kousky se již objevily v německém internetovém obchodě Caseking.de za 14,90 EUR, čili zhruba tři sta sedmdesát korun.

Zdroj: Xigmatek, Caseking.de, TechConnect

Ohodnoťte tento článek!