Xperia X1 konečně v česku

0

XPERIA X1 je unikátní obloukový slider v kovovém provedení s 3″ širokoúhlým dotykovým VGA displejem, plnohodnotnou QWERTY klávesnicí a operačním systémem Windows Mobile 6.1. Ten v kombinaci s ovládacími panely XPERIA umožňuje snadné ovládání přístroje a úpravu dotykové plochy obrazovky podle potřeb konkrétního uživatele.

Sony Ericsson XPERIA X1 se vyznačuje výrazným designem. Představuje ideální spojení pracovního nástroje a multimediálního centra. Použití operačního systému Windows Mobile 6.1 zaručuje možnost prohlížení i úpravy dokumentů Microsoft Office a přehrávání řady multimediálních formátů stejným způsobem, jako na klasickém počítači.

Po odsunutí obrazovky se objeví široká plnohodnotná QWERTY klávesnice. Díky dostatečným mezerám mezi jednotlivými tlačítky je vhodná i pro pohodlné psaní delších e-mailů. Přístroj X1 díky podpoře WiFi a HSPA umožňuje vysokorychlostní přenos dat oběma směry (download i upload) – stahování multimédií nebo příjem či odesílání objemných e-mailů je tak snadné. Integrovaná aGPS zajišťuje uživateli rychlé nalezení polohy kdekoliv na světě.

Xperia X1 promo from Vlada Janecek on Vimeo.

Uživatel si vždy může zvolit, jaký způsob ovládání je pro něj nejjednodušší – kromě QWERTY klávesnice přístroj nabízí i optický joystick zajišťující snadnou navigaci v menu telefonu nebo dotykový displej využívající unikátní ovládací panely XPERIA. Ty slouží pro rychlý přístup k nejpoužívanějším funkcím jako je internet nebo multimédia – stačí se dotknout displeje prstem. Každý uživatel si bude moci panely nastavit tak, aby odpovídaly funkcím, které sám využívá.

XPERIA X1 je sice na trhu jen krátce, ale již se objevují první problémy – uživatelé v diskusních fórech hlásí, že nepříliš kvalitní plast zadní části praská, jak můžete vidět na následující fotografii. Doufejme tedy, že se jedná o ojedinělou vadu jediné série a ne o systémové pochybení celého řady.

Ohodnoťte tento článek!