Xtreamer Ultra2 Deluxe: HTPC s SSD diskem a přehrávačem XBMC

0

Xtreamer představil nové HTPC, tedy malý úsporný počítač určený pro přehrávání filmů i televize. Xtreamer Ultra2 Deluxe nabídne v základní výbavě procesor Intel Atom Dual Core D2700 na 2,13 GHz, 4 GB DDR3 operační paměť a grafický čip GT520M.

Větším tahákem ale bude 32GB SSD disk s předinstalovaným operačním systémem Openelec XBMC, což je Linux s výborným přehrávačem. XBMC seženete i pro Windows, zde je ale lépe integrovaný.

Xtreamer Ultra2 Deluxe: do těla “počítače” lze vložit také 2,5″ SATA disk
ultra1 ultra2

Síťovou konektivitu má na starosti gigabitová LAN, nebo bezdrátová Wi-Fi (802.11n). Pro připojení externích disků a periférií slouží šestice USB portů (z toho dva rychlé USB 3.0) a televizní port HDMI je ve verzi 1.4. V novém čísle Extra PC 06/2012 najdete test síťových HD přehrávačů, ovšem Xtreamer Ultra2 Deluxe je proti nim plnohodnotný (kompaktní) počítač.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Tipoval bych, že ten trik s “shift” se bude ještě měnit, protože momentálně nejde poznat, že lze takováto možnost použít. Takže buď tam bude malá noticka, ale pravděpodobně spíše přibude další položka do daného menu, kde nebude zbytečně rušit jako nějaký popisek, kde to má smysl a těch položek je tam stejně míň, jak teď ve win7.