Xtreamer zkusí chytré mobily. AiKi 5 chce ohromit software i cenou

0

Společnost Xtreamer je na našem trhu známá především díky výrobě multimediálních přehrávačů pro moderní obývací pokoje. Na našem webu jste se s produkty této společnosti mohli setkat již několikrát (namátkou zde či zde).

Xtreamer na sebe ale tentokrát upozornil odlišným produktem. Hodlá vyrobit chytrý telefon s operačním systémem Android. A nejedná se o žádné plané řeči – představení se dočkáme již brzy, některé zásadní parametry však výrobce představil již nyní.

 

Telefon se bude jmenovat Xtreamer AiKi 5″, číslo v názvu prozrazuje úhlopříčku displeje, shodou okolností i počet megapixelů fotoaparátu na zadní straně. Velkým plusem by údajně měla být dlouhá výdrž na baterie. Pro někoho možná zásadní bude informace, že telefon by měl podporovat dvě SIM karty současně. O hardware uvnitř však nevíme zhola nic.

Telefon vyjde do světa s Android Ice Cream Sandwich verze 4.0.3, nicméně bude okořeněný o ClockWorkMod, který se těší velké oblibě mezi komunitou. Samozřejmostí bude root telefonu. Výrobce na to jde zkrátka odjinud a nabízí v základu to, co všichni potají děláme doma a porušujeme tím záruku.

Xtreamer uvolnil na internetu krátké video představující tuto novinku. Lze očekávat, že telefon se nebude snažit stát nejdražším na trhu – proč by jinak video končilo hláškou: „Proč platit víc? (Why pay more?)“…

Zdroj: Xtreamer

Ohodnoťte tento článek!